Інтерфакс-Україна
15:09 15.09.2014

Парламентські вибори будуть цікавими, але погано організованими - експерти

2 хв читати
Парламентські вибори будуть цікавими, але погано організованими - експерти

Майбутні парламентські вибори будуть цікавими і конкурентними, хоча й погано організованими через короткострокову виборчу кампанію, вважають політологи.

"Думаю, є стриманий шанс провести чесні, хоча дуже погано організовані швидкі вибори, які багато в чому будуть схожі на останні президентські вибори", - зазначив голова правління Комітету виборців України (КВУ) Олександр Черненко на прес-конференції в понеділок.

Загалом він констатував, що в партійних списках кандидатів "немає людей з якимсь негативним шлейфом", хоча в мажоритарних округах "усе складніше - там багато людей, до яких є багато запитань".

"Сьогодні ми не бачимо у влади такого політичного замовлення на спотворення результатів виборів, яке було в 2012 році", - також констатував експерт.

Голова Центру прикладних політичних досліджень "Пента" Володимир Фесенко вважає, що під час формування партійних списків було використано технології залучення "героїв війни", а також видних громадських активістів і журналістів. При цьому більшість партій, які згідно з соціологічними дослідженнями проходять до парламенту, пов'язана з Євромайданом.

На його думку, майбутній склад парламенту набагато менше залежатиме від олігархів, хоча "певна нестабільність" виходитиме від депутатів-мажоритарників.

Керівник Центру "Третій сектор" Андрій Золотарьов констатував, що громадські "діячі, журналісти виконують роль "вишеньки на торті", а сам торт приготований за невдалим рецептом, із протухлих продуктів".

"Система залишається колишньою. Зроблено позитивний крок у бік запрошення популярних, яскравих фігур громадських діячів, активістів, але ось такий сплав "аферистів та активістів" відіграє роль димової завіси того, що система, на жаль, не змінилася", - зазначив він.

Водночас, на його думку, "принципово змінюється політична конфігурація", оскільки партії "Блок Петра Порошенка" та ВО "Батьківщина" не вдалося домовитися з "Народним фронтом", через що ці політичні сили стають конкурентами на цих виборах і в надалі - у складі нового парламенту.

"Це означає, що в перспективі отримуємо досить жорстку політичну конкуренцію. Тобто, опозиція визріває вже сьогодні", - вважає політолог.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Порошенко назвав військову економіку головним пріоритетом уряду

Україна має унікальний досвід в протидії кібератакам Росії і зміцнюватиме колективну стійкість партнерів

Євроінтеграційні реформи мають посідати провідне місце в порядку денному нового уряду - голова комітету Ради

Порошенко розцінив заяви Свириденко та Проніна щодо підстав запровадження санкцій проти нього як свідчення їх фальсифікацій

Порошенко вважає неконституційним голосування за прем’єра в Раді через відсутність коаліції

В уряді Свириденко буде два нових міністри і віцепрем'єр, ще троє урядовців змінять міністерства

Свириденко про Шмигаля: У нього можна було вчитися не лише як у керівника, а й як у людини

Відставка уряду суперечить закону "Про правовий режим воєнного стану" і підважує легітимність наступного складу Кабміну - Порошенко

Порошенко розкритикував зміни в держбюджет перед заміною уряду і передачу 8 млрд грн з бюджету Києва в Резервний фонд

Нардеп Буймістер увійшла до фракції “Батьківщина”

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА