Інтерфакс-Україна
17:25 05.07.2016

Генсек РЄ вважає результати британського референдуму щодо виходу з ЄС наслідком інституалізованного популізму

2 хв читати
Генсек РЄ вважає результати британського референдуму щодо виходу з ЄС наслідком інституалізованного популізму

Підсумки референдуму про вихід з Євросоюзу у Великобританії мають бути повчальним уроком для всіх, хто намагається загравати з популізмом, вважає генсек Ради Європи (РЄ) Турбьорн Ягланд.

"Рада Європи, зрозуміло, з повагою ставиться до підсумків референдуму, як до демократичного волевиявлення британців. Однак дедалі більш зрозумілим є те, що такий результат став значно міроюнаслідком протестного голосування", - заявив у вівторок Т. Ягланд, виступаючи в Берліні, в німецькій раді із закордонних справ.

Генсек РЄ також наголосив, що "ясно, що найважливішу роль у цьому випадку відіграв інституалізованний популізм".

"Хіба країні, де Європу паплюжили протягом багатьох років, варто дивуватися, що розчарована і позбавлена ілюзії громадська думка схилилася до того, щоб провину за свої проблеми покласти перед брюссельської дверима", - зазначив Т. Ягланд.

"Великобританія не вилітає з ЄС, вона звідти вивалюється. І це тривожний дзвінок для всіх нас у Європі: повчальна казка для інших демократій, особливо зрілих, наскільки небезпечно потурати популізму і дозволяти ледачим стереотипам вкорінюватися в політичній культурі", - наголосив генсек РЄ.

Він зазначив, що популізм "загрожує демократичній безпеці Європи і її слід краще розуміти".

Т. Ягланд додав, що для того, щоб приборкати популізм і уникнути того, щоб Brexit чинив нищівний вплив на інші країни і інститути, необхідно почати дії на багатьох фронтах.

Одне з найголовніших, за його словами, "це дати людям підстави з надією дивитися на своє майбутнє".

А політики, продовжив Т. Ягланд, "повинні мати сміливість говорити людям правду, навіть коли вони побоюються, що вона не популярна, і це стосується також правди про міграцію", про те, наскільки вільне переміщення людей може і має контролюватися в процвітаючому єдиному ринку.

"Як генеральний секретар Ради Європи - найстарішої міжурядової організації в Європі і близького партнера ЄС - я бачу своє завдання в тому, щоб закликати європейські інститути продемонструвати зараз свої кращі сторони. Першою можливістю для цього будуть переговори про нові відносини Великобританії з ЄС", - зазначив Т. Ягланд.

"Ми твердо підтримуємо наших європейських партнерів у цьому процесі", - наголосив він.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Орбан наполягає, що Україна повинна залишатися "буферною" державою і пропонує стратегічну співпрацю з ЄС замість членства

Членом фракції "Голос" може стати політолог Давидюк замість Рущишина

Посол ЄС в Україні: поговорили з генпрокурором про необхідність незалежного функціонування НАБУ та САП

"Євросолідарність" вимагає від уряду призначити головою БЕБ переможця конкурсу Цивінського - Геращенко

Сенатори Шахін та Грем видали заяву із закликом до України продовжувати боротьбу з корупцією

УЗАГАЛЬНЕННЯ: Закон щодо НАБУ/САП набув чинності, західні політики заявляють про загрози для євроінтеграції; географія протестів шириться; Зеленський анонсує новий законопроєкт з нормами для незалежності антикорупційних інституцій

Качка обговорив з експертним середовищем ситуацію довкола НАБУ та САП і пошук оптимальних рішень для євроінтеграції України

Порошенко стверджує, що отримав від Держфінмоніторингу замість підстав для введення санкцій публікацію, яку розміщував у себе Портнов

Метою прийняття закону про НАБУ\САП є руйнування руху України в Європейський Союз, переконаний Порошенко

Єрмак і Ердоган обговорили необхідність зустрічі на рівні лідерів України, США та РФ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА