Інтерфакс-Україна
21:03 18.01.2018

Представники України в ТКГ вважають, що наступне звільнення заручників має відбутися в найкоротші терміни

2 хв читати
Представники України в ТКГ вважають, що наступне звільнення заручників має відбутися в найкоротші терміни

Представники України в Тристоронній контактній групі щодо врегулювання ситуації на Донбасі (ТКГ) вважають, що наступний етап звільнення незаконно утримуваних українців має відбутися найближчим часом.

"Звільнення заручників є основним напрямом роботи гуманітарної підгрупи. Вважаємо, що наступне звільнення має відбутися у найстисліші терміни", - написала прес-секретар представника України в ТКГ, другого президента України Леоніда Кучми Дарка Оліфер у четвер увечері за підсумками засідання ТКГ у Мінську.

Вона додала, що українська сторона продовжить лобіювати ініціативу Міжнародного комітету Червоного Хреста щодо створення міжнародного механізму пошуку зниклих безвісти.

Як повідомлялося, 27 грудня 2017 року були звільнені 74 незаконно утримувані українці. Стороні ОРДЛО було передано 233 особи. Це найбільший обмін утримуваних осіб між сторонами з 2015 року.

10 січня 2018 року уповноважений Верховної Ради України з прав людини Валерія Лутковська повідомила, що українська сторона і представники окремих районів Донецької та Луганської областей (ОРДЛО) запланували на 18 січня зустріч для обміну списками утримуваних осіб із метою їх подальшого обміну. "Зараз проводиться дуже важлива і дуже потрібна робота, коли ми знову актуалізуємо списки - кожен у себе. Ми маємо зустрітися 18 січня й обмінятися актуальною інформацією та актуальними списками. Після цього розпочнуться переговори щодо наступного етапу (обміну - ІФ)", - сказала В.Лутковська.

Вона також уточнила, що Україна запитуватиме для обміну щонайменше 20 осіб, яких утримують на непідконтрольній території. "Україна спочатку розшукувала понад 94 особи. На жаль, були звільнені у рамках останньої процедури 74 людини. Відповідно, ще як мінімум 20 осіб перебувають на непідконтрольній території. І список тих, за кого ми боротимемося, напевно навіть буде більшим", - сказала вона.

11 січня спецпредставник з гуманітарних питань у рамках Тристоронньої контактної групи, лідер громадського руху "Український вибір - Право народу" Віктор Медведчук сказав: "На території України станом на 4 січня перебувають 83 людини, яких розшукують ОРДЛО і які підтверджені українською стороною. У свою чергу на території ОРДЛО підтверджені 29 осіб, розшукуваних нами".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Орбан наполягає, що Україна повинна залишатися "буферною" державою і пропонує стратегічну співпрацю з ЄС замість членства

Членом фракції "Голос" може стати політолог Давидюк замість Рущишина

Посол ЄС в Україні: поговорили з генпрокурором про необхідність незалежного функціонування НАБУ та САП

"Євросолідарність" вимагає від уряду призначити головою БЕБ переможця конкурсу Цивінського - Геращенко

Сенатори Шахін та Грем видали заяву із закликом до України продовжувати боротьбу з корупцією

УЗАГАЛЬНЕННЯ: Закон щодо НАБУ/САП набув чинності, західні політики заявляють про загрози для євроінтеграції; географія протестів шириться; Зеленський анонсує новий законопроєкт з нормами для незалежності антикорупційних інституцій

Качка обговорив з експертним середовищем ситуацію довкола НАБУ та САП і пошук оптимальних рішень для євроінтеграції України

Порошенко стверджує, що отримав від Держфінмоніторингу замість підстав для введення санкцій публікацію, яку розміщував у себе Портнов

Метою прийняття закону про НАБУ\САП є руйнування руху України в Європейський Союз, переконаний Порошенко

Єрмак і Ердоган обговорили необхідність зустрічі на рівні лідерів України, США та РФ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА