19:51 15.03.2018

Україна має право ставити перед Заходом питання щодо перегляду обмежень з використання наявного потенціалу в галузі ракетних технологій і ВТС

2 хв читати
Україна має право ставити перед Заходом питання щодо перегляду обмежень з використання наявного потенціалу в галузі ракетних технологій і ВТС

Екс-секретар Ради національної безпеки і оборони України (1996-1999 рр.), директор Національного інституту стратегічних досліджень (НІСІ), радник президента Володимир Горбулін переконаний, що за нинішніх умов Україна має право порушувати перед західними союзниками питання щодо перегляду обмежень з використання наявного потенціалу в галузі ракетних технологій і ВТС.

Оцінюючи поточну ситуацію з реалізації потенціалу ВТС для забезпечення завдань обороноздатності в нових умовах під час міжнародної спеціалізованої конференції в Києві, В.Горбулін сказав: "Уся наша робота в експорті (оборонної продукції - ІФ) натикається на протистояння з боку наших деяких союзників із країн, які практично нас дуже сильно підтримують. Але, як ви знаєте, жодного виду озброєння ми від них ще отримали".

"Ми сьогодні вимушені працювати з багатьма країнами і використовувати наш науково-технологічний потенціал: ми працюємо з деякими арабськими країнами, з такими країнами, як Туреччина. Але все це викликає з боку західних партнерів одразу "посилання", що ми таким чином порушуємо режим нерозповсюдження ракетних технологій", - констатував він.

Екс-секретар РНБО нагадав, що під час вступу в Режим контролю за ракетними технологіями (РКРТ) у 1997 році Україна врахувала всі пропозиції США щодо використання наявного потенціалу в галузі ракетних технологій.

Він висловив упевненість, що в умовах чотирирічних воєнних дій у країні і довгострокових викликів гібридної війни РФ Україна має "моральне" право ставити перед західними союзниками питання про перегляд чинних обмежень щодо дальності для стратегічних ракет середньої дальності в інтересах власної обороноздатності. На цьому етапі, за словами В.Горбуліна, "це викликає чомусь у західних партнерів нерозуміння".

З огляду на це радник глави держави висловився за активізацію роботи з донесення цієї позиції України до європейських союзників, зокрема із задіюванням міжпарламентських зв'язків, насамперед за лінією ПАРЄ.

"Україна має право ставити перед усім світом питання про необхідність зміни умов (ВТС - ІФ) не лише в ракетних технологіях: з точки зору майбутнього створення (нових - ІФ) зразків озброєння", - наголосив В.Горбулін.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Президент Польщі заявив про готовність прийняти американський військовий контингент із Німеччини

Єврокомісія спростовує інформацію про нібито запропоновану Україні угоду щодо критичних мінералів

Рада не підтримала пропозицію викликати Свириденко для пояснення ситуації з угодою щодо рідкісноземельних металів

Мережко: важливо, що резолюція РБ ООН не містить проросійських наративів

Кошта проведе відеоконференцію з лідерами ЄС, щоб напередодні спецсаміту заслухати Макрона про його зустріч із Трампом

Вучич назвав голосування щодо української резолюції в ГА ООН помилковим, варто було утриматися

Експрем'єр Великої Британії Джонсон бачить позитивні моменти у потенційній американо-українській угоді щодо рідкісноземельних металів

Міністр закордонних справ Туреччини щодо вступу України до НАТО: Ми не проти, але ми повинні бути реалістами

Вибори президента України відбудуться після закінчення війни - заява Ради

Рада достроково припинила повноваження нардепа Кормишкіної

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА