Інтерфакс-Україна
14:44 20.08.2018

Глава ВККСУ виступає за обмеження публічності інформації щодо суддів

2 хв читати

Глава Вищої кваліфікаційної комісії суддів України (ВККСУ) Сергій Козьяков вважає надмірно прозорою систему відбору суддів в Україні та виступає за обмеження публічності інформації щодо суддів, зокрема, майнового характеру.

"Необхідно подумати про певні обмеження прозорості, особливо це стосується співбесід, які транслюються в YouTube, а також подумати, яким чином скорегувати оприлюднення так званих висновків громадської ради доброчесності щодо суддів", - сказав С.Козьяков, виступаючи в понеділок у Києві під час дискусії на тему "Судова реформа: проміжні результати та нові виклики".

Він наголосив, що таку інформацію часто оприлюднюють ще до того, як судді відповіли на обвинувачення, які містяться в негативних висновках.

За словами С.Козьякова, вже частково обмежено трансляцію співбесід на прохання суддів із Донецької та Луганської областей, які працюють на підконтрольній Україні території. Він пояснив, що публічність інформації було обмежено, зокрема, тому, що у цих суддів на окупованих територіях залишилися родичі та майно.

Глава ВККСУ зазначив, що обмежено публічність матеріалів НАБУ щодо суддів з інформацією про перетин кордонів, майно родичів, персональних даних про суддів. С.Козьяков пояснив, що цю інформацію може бути використано на шкоду.

"Ми будемо думати і надалі, як у рамках закону це робити (обмежувати публічність інформації - ІФ)", - акцентував увагу глава ВККСУ.

Він пояснив, що конкретна негативна інформація щодо конкретного судді часто проектується громадськістю на всю судову систему загалом. "Часто надмірна прозорість, особливо в частині майнової інформації, особливо, коли йдеться про легальне майно, походження якого можна пояснити... може завдати шкоди не лише авторитету судді, але і всій судовій системі", - підсумував глава С.Козяьков.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Вибори всіх гілок влади у разі "умовного миру" можуть завершитися колапсом – Арахамія

Арахамія анонсував нову стратегію партії "Слуга народу" в умовах війни та допустив, що покине політику з настанням миру

Угода буде або погана, або дуже погана, або її не буде – глава "Слуги народу" в Раді Арахамія

Порошенко закликав підтримати найменування вулиці на честь Андрія Парубія у центрі Києва

Корнієнко: в умовах війни партія "Слуга народу" має посилювати роботу на місцях і підтримку людей

"Євросолідарність" та "Голос" внесли в Раду законопроєкт про перерозподіл коштів держбюджету-2026 на ЗСУ

Українці найбільше довіряють ЗСУ, ДСНС і добровольцям, найбільша недовіра до Верховної Ради, держапарату та уряду

ЄС не має одностайності щодо фінансування України на 2026-2027рр., тому єдине рішення – "репараційна позика", яке може бути ухвалено кваліфікованою більшістю – дипломат

Навроцький: я маю відчуття, що Зеленський почав сприймати Польщу як щось само собою зрозуміле

Ердоган застеріг РФ і Україну від атак у Чорному морі

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА