Інтерфакс-Україна
07:25 20.10.2022

ВР має намір посилити фінмоніторинг для олігархів і пов'язаних із РФ осіб та внести рієлторів до СПФМ

2 хв читати
ВР має намір посилити фінмоніторинг для олігархів і пов'язаних із РФ осіб та внести рієлторів до СПФМ

Урядовий законопроєкт (№8008) про розширення переліку клієнтів, яким суб'єкт первинного фінансового моніторингу (СПФМ) має встановити високий ризик ділових відносин, на громадян РФ, російські компанії та компанії із співвласниками з РФ, а також на олігархів, ухвалено у першому читанні.

Згідно з інформацією на сайті Верховної Ради, за нього проголосували 280 народних депутатів за необхідного мінімуму 226.

Запропоновані в документі поправки до закону "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів" також передбачають розширення ознак бездоганної ділової репутації відсутністю судимості за кримінальні правопорушення проти основ національної безпеки України та миру, а також заборону громадянам країни-агресора обіймати відповідні посади в СПФМ.

Водночас законопроєкт пропонує звільнити СПФМ від відповідальності за порушення вимог у сфері запобігання та протидії легалізації у разі перебування таких СПФМ на території бойових дій та/або тимчасово окупованих територіях.

Окрім того, низка норм законопроєкту спрямована на адаптацію законодавства у цій сфері до окремих стандартів FATF та вимог Директиви Європейського парламенту та Ради 2018/843 від 30 травня 2018 року.

Як зазначила на засіданні ВР народна депутатка Ніна Южаніна (опозиційна фракція "Європейська солідарність"), документ також відносить до СПФМ суб'єктів, які займаються рієлторською діяльністю.

"Я не впевнена, що коли ми говоримо і прикриваємося інтеграцією європейських директив або вказівок, вносити туди все, що вам здається на сьогодні необхідно", - сказала вона, закликавши доопрацювати законопроєкт до другого читання.

Водночас народна депутатка Ольга Василевська-Смаглюк (правляча фракція "Слуга народу") виступила на підтримку внесення рієлторів до СПФМ, зазначивши, що йдеться лише про угоди, вартість яких перевищує EUR10 тис. "Тому не всі орендні угоди, які укладають сьогодні на території нашої держави за участю рієлторів, підлягатимуть фінансовому моніторингу", – наголосила вона.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Качка обговорив з експертним середовищем ситуацію довкола НАБУ та САП і пошук оптимальних рішень для євроінтеграції України

Порошенко стверджує, що отримав від Держфінмоніторингу замість підстав для введення санкцій публікацію, яку розміщував у себе Портнов

Метою прийняття закону про НАБУ\САП є руйнування руху України в Європейський Союз, переконаний Порошенко

Єрмак і Ердоган обговорили необхідність зустрічі на рівні лідерів України, США та РФ

Політики та громадські діячі заявляють про загрози для євроінтеграції, який несе законопроєкт щодо НАБУ і САП

Без санкційного тиску на РФ не буде прориву переговорних позицій від Росії – Подоляк

"Євросолідарність" проти законопроєкта №12414, а голосування окремих депутатів "за" - це не позиція фракції - Геращенко

МЗС Туреччини про переговори у Стамбулі: Наша мета — забезпечити продовження спілкування сторін одна з одною

Блокування звернення до США мало критичні наслідки для України - Порошенко

Умєров очолить делегацію для перемовин з російською стороною - Зеленський

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА