Інтерфакс-Україна
13:44 24.10.2024

Вважають можливими переговори з РФ 35% українців, 48% з ними не згодні - соцопитування

2 хв читати
Вважають можливими переговори з РФ 35% українців, 48% з ними не згодні - соцопитування

 До 35% зросла частка українців, які вважають, що переговори з РФ - це дієвий спосіб досягнення миру, яким слід скористатися вже зараз, водночас переважна більшість (48%) дотримується протилежної думки, свідчать результати соціологічного опитування, яке проводила соціологічна служба Центру Разумкова 20-26 вересня і яке було презентовано на пресконференції в агентстві "Інтерфакс-Україна" в четвер.

При цьому зазначається, що у вересні-жовтні 2023 року переговори з РФ дієвим способом досягнення миру вважали 21% опитаних, а 63% були не згодні з цим.

Крім того, із 2023 року більше стало згодних із судженням, що переговори з РФ слід вести лише після витіснення її військ на лінію протистояння станом на 23 лютого 2022 року: частка таких зросла з 25% до 37%. З 61% до 41% знизилася частка тих, хто з цим не згоден.

Також менше стало тих, хто вважає, що переговори з Росією слід вести тільки після витіснення її військ на кордони станом на 1991 рік: їх частка зменшилася з 61% до 49%, не згодні відповідно 24% і 29%.

З тим, що переговори з РФ можна вести вже зараз, погоджується переважна більшість (48%) жителів південних областей України, не згодні 37%. На заході України з цим згодні тільки 23% опитаних, не згодні 57%, у центрі 37% і 47,5% відповідно. На сході України частки тих, хто з цим згоден і не згоден, статистично значимо не відрізняються: відповідно 39% і 43%.

З тим, що переговори з РФ слід вести лише після витіснення її військ на кордони станом на 1991 рік, погоджується більшість (61%) жителів західних областей України (не погоджуються - 23%), а також переважна більшість жителів центру (47% і 29% відповідно) та сходу (49% і 27% відповідно) країни. Не згодна з цим переважна більшість жителів півдня України (33% і 47% відповідно).

Дослідження проводили в межах Програми сприяння громадській активності "Долучайся!", що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні.

Опитування методом face-to-face було проведено в усіх підконтрольних уряду регіонах України серед 2016 респондентів віком від 18 років. Структура вибіркової сукупності відтворює демографічну структуру дорослого населення територій, на яких проводили опитування, станом на початок 2022 року (за віком, статтю, типом поселення). Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%. Додаткові систематичні відхилення вибірки можуть бути зумовлені наслідками агресії РФ, зокрема вимушеною евакуацією.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Швейцарія не припиняє гуманітарну допомогу Україні попри глобальну тенденцію до зменшення гуманітарної допомоги у світі

Альянс країнських Організацій Громадянського Суспільства та Платформа гуманітарних неурядових українських організацій залучили близько EUR5,4 млрд для гумдопомоги в Україні

Гуманітарні організації привертають увагу до захисту гумпрацівників через Duty of Care

Відновлення на Київщині потребують 9 тис. об’єктів - директор департаменту регіонального розвитку КОДА

Все більше американців вважають, що США роблять недостатньо для допомоги Україні – аналітики

Адвокатське об’єднання «Barristers» підписало меморандум про співпрацю з кавказькими організаціями

Аспіранти заявляють про незаконність запровадження Міносвіти додаткових заліків та оскаржать їх в суді

Створення спецтрибуналу необхідне через прогалини у міжнародному правосудді, але воно стане символом епохи – аналітична доповідь

Замість спростування окремих елементів пропаганди треба створювати цілісну картину світу, де ворожі наративи втрачають сенс – дискусія про інформоборону

Авіакомпанія "Українські вертольоти" заявляє про чергову безпідставну інформатаку на компанію

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА