Інтерфакс-Україна
16:18 11.11.2020

Більше ніж половина українців вважає, що для досягнення миру на Донбасі потрібно проводити переговори - опитування

2 хв читати

(новину від 13.56 роздано в новій редакції)

Київ. 11 листопада. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА - 50,9% українців вважають, що для досягнення миру на Донбасі необхідно вести переговори, свідчать результати проведеного з 17 до 24 жовтня Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС) опитування, презентованого в середу на прес-конференції в агентстві "Інтерфакс-Україна".

При цьому в опитуванні пропонували лише дві позиції, які респондент міг підтримати, - "Для досягнення миру на Донбасі потрібно вести переговори з Росією і представниками ДНР/ЛНР" та "Не можна для досягнення миру на Донбасі йти на поступки Москві і сепаратистам".

Другу позицію підтримали 38,9% опитаних.

З інших питань також пропонували дві відповіді, які відносили б респондентів до "умовного полюсу національно-патріотичної орієнтації або критично-проопозиційної орієнтації".

Як свідчать результати дослідження, 52,4% українців вважають, що Україна в майбутньому здобуде перемогу над РФ, 10,5% вважають, що станеться навпаки, 34,5% не змогли відповісти на це запитання.

56,6% респондентів вважають, що в майбутньому країна досягне миру та нормалізації відносин з РФ, 30,1% вважають, що Україна в майбутньому матиме напружені/конфліктні відносини з РФ.

52% вважають, що для України найважливішими є незалежність і цілісність її кордонів, 32,6% вважають найважливішим добробут українських громадян. При цьому 53,3% вважають найважливішим наразі розвивати економіку, а 34,5% - перемогти у війні.

Під час дослідження було опитано 1502 респондентів. Опитування проводилося методом CATI (телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів на всіх підконтрольних уряду України територіях. Вибірка репрезентативна для України загалом і для окремих п'яти макрорегіонів (Захід, Центр, Південь, Схід, Донбас). Статистична похибка вибірки (з імовірністю 0,95 і без урахування дизайн-ефекту) не перевищує 2,6%.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Адвокатське об’єднання «Barristers» підписало меморандум про співпрацю з кавказькими організаціями

Аспіранти заявляють про незаконність запровадження Міносвіти додаткових заліків та оскаржать їх в суді

Створення спецтрибуналу необхідне через прогалини у міжнародному правосудді, але воно стане символом епохи – аналітична доповідь

Замість спростування окремих елементів пропаганди треба створювати цілісну картину світу, де ворожі наративи втрачають сенс – дискусія про інформоборону

Авіакомпанія "Українські вертольоти" заявляє про чергову безпідставну інформатаку на компанію

В Україні є великі шанси на формування нової партії євроскептиків після війни - політолог

В України неможливий "грузинський сценарій" після виборів - аналітик

Позитивне ставлення до РФ засвідчують 3% українців, 10% вважають російський "мирний план" прийнятним – дослідження

Help оголосила про старт реєстрацій на фінансування гуманітарних проєктів "Німецька підтримка українським громадам"

Лише 2,2% українців перестали вживати електронні сигарети після заборони – соцопитування

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА