17:00 23.12.2020

Воєнний конфлікт на Донбасі веде до екологічної катастрофи в регіоні та Україні, але влада ігнорує проблему - думка

3 хв читати
Воєнний конфлікт на Донбасі веде до екологічної катастрофи в регіоні та Україні, але влада ігнорує проблему - думка

Київ. 23 грудня ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА - Війна на сході України принесла не лише економічну та соціальну кризу, а й масштабні екологічні проблеми, які допровадять регіон до екологічної катастрофи, вважають представники ВГО "Земляцтво - рідний Донбас" й експерти.

"Умови, в яких опинився регіон, принесли не лише втрати військовослужбовців і мирного населення, а й понад 7 тис. кв. км замінованих сільгоспугідь, згорілі ліси і посадки, а також втрати джерел питної, прісної води й затоплені шахти", - розповів член правління ВГО "Земляцтво - рідний Донбас" Борис Адамов на прес-конференції в агентстві "Інтерфакс-Україна" в середу.

За його словами, критичність ситуації в тому, що воєнні дії відбуваються в індустріально навантаженому старому промисловому регіоні, в якому налічується понад 4 тис. потенційно небезпечних промислових об'єктів. Адамов зазначає, що десять років тому, до воєнного протистояння, екологічна ситуація на Донбасі також була критичною і до 37% шкідливих викидів у балансі України припадало на Донеччину.

Цього ж року додалася проблема можливої радіоактивності в області. При цьому воєнний конфлікт лише посилив соціально-економічне становище, екологічну ситуацію і медичні проблеми, пов'язані з життєдіяльністю людей у регіоні.

За словами голови правління ВГО "Земляцтво - рідний Донбас" Тетяни Бахтеєвої, на Донбасі критично не вистачає медикаментів, якісного лікування та медпрацівників. Крім того, відзначалася нестача транспорту для перевезення хворих і нормальних умов для життя. Причиною такої занедбаності ситуації експерти вважають відсутність зацікавленості влади регіону та низьку зарплату лікарів.

"У бюджеті на 2021 рік зарплата лікарів становить 6 тис. грн, зарплата медсестер - 4 тис. грн. Близько 150 тис. моїх колег-медиків поїхали працювати за кордон, де дають повну соціальну гарантію. Це забезпечення дітей (садки, школи), квартири тимчасового проживання і гідна зарплата, яка для сімейного лікаря в Польщі становить EUR3 тис.", - розповіла Бахтеєва.

За її словами, на сьогодні на підконтрольній владі України території регіону розміщується 139 лікарень. За даними ООН, від початку війни було пошкоджено 150 лікарень. Крім того, жителі 40 населених пунктів, розташованих поблизу лінії розмежування, не мають доступу до меддопомоги.

Члени правління "Земляцтво - рідний Донбас" Валентин Ландик і Сергій Третьяков вважають, що влада України ігнорує проблеми Донецької області, що є однією з ключових проблем. На переконання Третьякова, без вирішення екологічних проблем воєнний конфлікт не буде вирішено. Таку саму позицію поділяє заслужений юрист України Валерій Бондик.

При цьому, на думку політолога Андрія Бузарова, якщо екологічна катастрофа станеться на Донбасі, вона автоматично вийде за його межі. У цьому контексті він відзначає проблему відсутності ефективності роботи комітету з питань реінтеграції.

У контексті реінтеграції політолог виділив три групи людей, які опікуються цим питанням: люди, які курирують це лише через свою посаду; ті, хто генетично ненавидить українців на Донбасі; і група корупціонерів, які під виглядом реінтеграції хочуть заробити великі гроші.

"Справа в державній політиці, яка з 2014 року не змінилася до грудня 2020 року. Якщо ми подивимося на ситуацію в березні, коли було призначено (віце-прем'єр-міністра України - міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексія - ІФ) Резнікова, він звільнив людей, які працювали в міністерстві і були вихідцями з Донбасу. А після всіх дій назвав Донбас раковою пухлиною України", - зазначив Бузаров.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Філарет до влади: Ви так само поступаєте з Київським патріархатом, як російська влада в Криму і на Донбасі

Пацієнти закликають державу виконувати зобов'язання перед пацієнтами з орфанними захворюваннями, зокрема пацієнтами зі СМА

АРМА виступає за надання їй права визначатися з реалізацією активів

У понад 60% українців сімейний фінансовий стан суттєво погіршився через підвищення тарифів на житлокомпослуги - опитування КМІС та SOCIS

Понад половина опитаних українців не підтримують висунення Зеленського на другий президентський термін - соцопитування

"Євросолідарність" лідирує в електоральному рейтингу українських партій - дослідження КМІС та SOCIS

Темою РНБО має бути не доля Шарія або телеканалу "Прямий", а питання Кабміну, вважає експерт

Україні варто розвивати відносини з Індією і Туреччиною - експерти

Майже половина українців вважають корупцію головною перешкодою для розвитку країни - опитування

Більше ніж половина українців не мають наміру продавати власні земельні паї після відкриття ринку землі - соцопитування

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА