Інтерфакс-Україна
20:55 29.12.2020

В Україні простоюють чотири із шести крохмальних заводів і всі виробництва картопляного пюре

3 хв читати

Київ. 29 жовтня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА - ПБП "Вимал" і ТОВ "Крохмалепродукти Оране" - лише ці два з шести наявних в Україні крохмальних заводів розпочали роботу в 2020 році, тоді як інші перебувають у переддефолтному стані або повністю збанкрутували та мають величезні нереалізовані складські запаси продукції, виробленої у 2019-2020 маркетинговому році (МР), повідомив директор "Вималу" Сергій Самоненко.

"У період із 2017 до 2020 року імпорт з Білорусі зріс майже вдесятеро - з 877 тонн до 7100 тонн. Частина імпортованої продукції в Україні досягла 50%. Вона на 30% дешевша за український товар. Ми програємо в демпінговій війні через високу собівартість виробництва і закупівельні ціни на сировину", - назвав він причину такої ситуації в галузі на прес-конференції в агентстві "Інтерфакс-Україна" у вівторок.

За його словами, ще гіршою є ситуація в сегменті сушених картопляних пластівців (картопляного пюре), оскільки з трьох наявних ліній із виробництва картопляного пюре припинили роботу всі.

"100% цієї продукції Україна імпортує з-за кордону. Цей продукт є стратегічно важливим для забезпечення потреб збройних сил України. Нині наша армія використовує картопляне пюре виробництва Російської Федерації", - сказав Самоненко.

За його інформацією, сусідні держави, зокрема РФ, Білорусь та країни ЄС, мають держпрограми підтримки галузі картоплярства, у рамках яких виробникам компенсують відсотки за кредитами, витрати на придбання техніки, зрошення, насіння, а також діють регіональні програми стимулювання розвитку картоплярства та будівництва переробних підприємств.

Директор "Вималу" вважає, що держпрограма з підтримки промислового картоплярства в Україні буде неефективною без вирішення питання імпорту товарів, вироблених із картоплі у Білорусі та реекспортованих з її території. "Після того, як 1 січня 2017 року РФ в односторонньому порядку вийшла з режиму вільної торгівлі (ЗВТ), а з Білоруссю в України збереглася угода про вільну торгівлю, роль Білорусі на міжнародному ринку кардинально змінилася: вона перетворилася на майданчик для промислової торговельної агресії та реекспорту в Україну товарів із РФ. Це стосується не лише картоплі та продуктів із неї, а й низки інших продовольчих товарів", - вважає Самоненко.

Можливими варіантами вирішення проблем, на його думку, є напрацювання механізму захисту внутрішнього ринку України від проникнення крохмале- та картоплепродуктів із Білорусі, наприклад, шляхом виключення цих товарних позицій із режиму вільної торгівлі. Також директор "Вималу" запропонував зосередитися на збільшенні квоти на безмитне ввезення в ЄС груп "чутливих товарів" у рамках ЗВТ.

Як було озвучено на прес-конференції, щорічна внутрішня потреба України в картопляному крохмалі становить 16 тис. тонн, у 2019-2020 МР українські підприємства виробили 8,4 тис. тонн картопляного крохмалю, третину якого досі не реалізовано.

ПБП "Вимал" - найбільший виробник картопляного крохмалю в Україні. Має два переробні заводи в Чернігові, один з яких запущено в дію у 2018 році за кошти кредиту ЄБРР і власні інвестиції. Реалізуючи держпрограму з підтримки промислового картоплярства, "Вимал" має намір побудувати ще два підприємства з переробки відходів картоплі, що утворюються під час виробництва крохмалю, зокрема для випуску органічних добрив і протеїну, який використовують у птахівництві.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

НАБУ не виправдало очікувань суспільства щодо боротьби з топкорупцією - експерти

"Укрводоканалекологія" наполягає на затвердженні можливості бронювання до 75% працівників водоканалів

В Україні запрацював єдиний RnD-хаб у сфері протимінної діяльності

Політологи припускають, що Трамп не розмовлятиме з Путіним 18 березня

Українська діабетична федерація запускає YouTube-канал та Школу діабету для журналістів та блогерів

Персонал окупованої ЗАЕС збережено, він готовий приступити до роботи на станції в будь-який момент – СЕО

Умова відповідності будматеріалів 305 Регламенту ЄС має бути обов’язковою для проєктів відновлення - експерт

Інтеграція євростандартів у будсфері є важливим критерієм залучення інвестицій у відбудову – "Укрцемент"

Борг держави перед Autostrada за виконані у 2022-2024 рр. роботи становить понад 3 млрд грн

Рада бізнес-омбудсмена розробила рекомендації для усунення бар’єрів у відновленні критичної інфраструктури

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА