13:08 29.04.2021

Пілотний проект щодо Національної інфраструктури геопросторових даних презентують у травні - міністр агрополітики

3 хв читати

Київ. 29 квітня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА - Пілотний проект щодо Національної інфраструктурі геопросторових даних (НІГД), що оперує вже більш ніж тисячею наборів геоданих із різних регіонів країни, буде презентований публіці вже в травні і впроваджений на всій території України в 2021 році, повідомив глава Міністерства аграрної політики та продовольства під час прес-конференції в агентстві "Інтерфакс-Україна".

"Наразі портал перебуває у стадії дослідної експлуатації. Незабаром будь-яка людина зможе зайти і за допомогою простого пошуку проглянути інформацію не лише про природні ресурси держави, а й ознайомитися зі встановленими обмеженнями, охоронними зонами або червоними лініями. У рамках пілотного проекту вся зазначена інформація перебуватиме у відкритому доступі", - зазначив міністр.

Лещенко заявив, що впровадження НІГД дасть можливість повністю оцифрувати всі масиви даних на території України, здійснити дерегуляцію існуючих процедур, відкрити публічний доступ до інформації, створити додаткову вартість у кожному аспекті геопросторових даних, залучити інвестиції й мінімізувати вплив бюрократичних складових. Робота порталу також забезпечить велику ефективність управління та підвищить довіру громадян до влади.

Він уточнив, що під час реалізації проекту громадяни та іноземні інвестори зможуть отримати через геопортал доступ до відкритих даних без звернення до чиновників, що дасть змогу звести до мінімуму можливу корупційну складову. Міністр нагадав, що перший етап проекту завершився в грудні 2020 року, він реалізовувався у Львівській і Харківській областях, Львові, Житомирі, Білій Церкві, Миколаєві, Маріуполі і Полтаві, а також 75 об'єднаних територіальних громадах у всій країні.

За словами Лещенка, наразі триває реалізація другого етапу проекту, на порталі доступна вже більше ніж тисяча наборів даних різного типу і територіальної приналежності. У подальшому, у міру наповнення порталу даними, анонсовано запровадження додаткових послуг, аналітичних елементів і додаткових кейсів для кожної сфери української економіки.

Він зазначив, що унікальність системи НІГД полягає в тому, що всі дані, які будуть відображені в ній, не зібрані фізично, а інтегровані за допомогою сервісів у режимі онлайн. Наприклад, якщо у Львові буде внесено зміни в містобудівну документацію або оновлено місцеві ортофотоплани, це миттєво з'явиться на Національному геопорталі.

"Ми прекрасно розуміємо, що будь-які дані втрачають актуальність після їх копіювання, тому головною унікальністю системи є її здатність відображати всі дані в режимі реального часу. Вони не просто зібрані фізично, а інтегровані за допомогою онлайн-сервісів. Крім того, усі сервіси доступні для громадян в машинозчивувальному форматі, що дає змогу інтегрувати цю систему з аналогічними ресурсами", - уточнив міністр.

Лещенко відзначив позитивну динаміку наповнення геопорталу інформацією у зв'язку з отриманням громадами розширених повноважень управління і прогнозує приріст кількості даних у системі в рази до кінця нинішнього року. За його даними, ухвалення Верховною Радою законопроекту №2194 про внесення змін до Земельного кодексу України також прискорить цей процес.

"Наразі Дережгеокадастр розробив і погодив із центральними органами виконавчої влади та передав на розгляд Кабінету Міністрів проект постанови про порядок функціонування НІГД. Ми очікуємо, що найближчим часом ця постанова буде затверджена, і з'явиться готова комплексна правова основа для функціонування національної інфраструктури, зокрема для функціонування порталу", - уточнив перший заступник голови Держслужби з питань геодезії, картографії та кадастру Анатолій Мірошниченко, що взяв участь у прес-конференції.

За словами міністра, Держгеокадастр працює над проектом, який забезпечуватиме функціонування сільськогосподарського ринку землі в Україні. У цьому консолідованому порталі відображатимуться дані про землекористування та пов'язані з ними дані Державної податкової служби, Міністерства юстиції, Державної судової адміністрації, Держводагентства та інших відомств.

"Ми фактично виходимо на геопортал, який є початком нового етапу розвитку держави. Дуже важливо, що на 30-му році незалежності ми відходимо від відомчої і закритої роботи з геопросторовими даними до максимально відкритого, прозорого і зрозумілого цифрового процесу", - підсумував Лещенко.

Як повідомлялося, проект НІГД реалізується у рамках ініційованої президентом у 2019 році земельної реформи.

Загрузка...
Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Абсолютна більшість українців виступає проти продажу землі та за референдум - соціологи

Понад половина українців вважають, що з нагоди завершення війни 1941-1945 років слід відзначати День Перемоги 9 травня - опитування

Більше ніж половина українців називає війну Радянського Союзу проти нацистської Німеччини "Великою Вітчизняною війною" - опитування

Зеленський і Бойко очолюють рейтинг кандидатів на президентських виборах - опитування

До ВР проходять чотири партії: "Слуга народу", "ОПЗЖ", "Європейська солідарність" і "Батьківщина" - опитування

Земельна реформа без своєчасного ухвалення судової реформи та розвитку інфраструктури матиме негативні наслідки - політологи

Ми хочемо справедливості й дізнатися причину потрапляння до санкційних списків - "Прометей"

До ВР упевнено проходять чотири партії - UIF

Більшість українців вважають курс розвитку країни неправильним - опитування UIF

Зеленський очолює президентський рейтинг із 28% - опитування UIF

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА