12:44 16.09.2021

Біоенергетична асоціація закликає створити в Україні біопаливну біржу

2 хв читати

Власники біогазових установок потребують створення біопаливної біржі для забезпечення безперебійних постачань біомаси, вважає голова правління біоенергетичних асоціації України (БАУ) Георгій Гелетуха.

"Та кількість котелень та електростанцій (на біогазі - ІФ), які вже сьогодні заміщають споживання 4 млрд куб. м природного газу за рік, споживає величезну кількість біомаси. Нині, на жаль, ми маємо труднощі з тим, де купити цю біомасу, як її купити... У нас нерозвинений ринок біомаси. Тому цивілізоване рішення - створення окремої біопаливної біржі", - сказав він під час прес-конференції в агентстві "Інтерфакс-Україна" в четвер.

Він зазначив, що відповідний законопроект був розроблений понад три роки тому і вже декілька разів пройшов узгодження, але наразі "завис на рівні Міненерго" і не вноситься до Кабміну. "Ми просимо законодавців: ну візьміть ви вже цей законопроект, візьміть його у Міністерства енергетики, зареєструйте, розгляньте швидше. Це шлях до того, як наситити біоенергетику України реальним пальним", - зазначив голова БАУ.

За його словами, біржа забезпечить якість біомаси, гарантії постачання та зниження ціни на цей продукт. "Коли є реальна конкуренція, ціни завжди знижуються. Це дуже важливий законопроект, просимо його підтримати", - резюмував Гелетуха.

Як повідомлялося, колишній в.о. міністра енергетики та нинішній голова НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко підтримує впровадження в Україні електронної платформи з купівлі-продажу твердого біопалива, яка сприятиме розвитку конкурентного і прозорого ринку такого палива.

"Механізмом для організації ринку біопалива в Україні має стати використання єдиної електронної платформи, на якій здійснюватимуть торгівлю біопаливом всі зацікавлені виробники і споживачі", - зазначив Вітренко на зустрічі з міністром енергетики Литовської Республіки Дайнюсом Крейвісом у березні цього року. Під час зустрічі розвиток біопалива зазначався як один із перспективних напрямів співпраці обох країн, водночас особливу зацікавленість української сторони викликає досвід Литви щодо створення біопаливної біржі Baltpool.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Борг держави перед Autostrada за виконані у 2022-2024 рр. роботи становить понад 3 млрд грн

Рада бізнес-омбудсмена розробила рекомендації для усунення бар’єрів у відновленні критичної інфраструктури

Бездіяльність влади призвела до критичної ситуації з мобілізацією - експерти

В України є потенціал до мобілізації від 300 до 800 тисяч добровольців – дослідження

Медмережа "Добробут" планує розширити роботу за ПМГ, очікує на контрактування з НСЗУ

Приватні клініки готові до роботи у ПМГ, але пропонують перегляд підходів до формування її пакетів для зниження собівартості медпослуг

МОЗ продовжує перешкоджати входженню приватних клінік в ПМГ та створює дискримінаційні умови для них - учасники ринку

Київські парки зменшилися на 800 га за 10 років – КЕКЦ

Ветерани з ампутаціями: Суспільство має прийняти той факт, що людей із ампутаціями ставатиме більше

Заповідними на Київщині у 2024 році стали 23 нові об'єкти, зокрема ділянки Змієвих валів

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА