13:30 19.05.2020

За чотири місяці збитки компанії "Івано-Франківськгаз" склали 45 млн грн

2 хв читати
За чотири місяці збитки компанії "Івано-Франківськгаз" склали 45 млн грн

Уже цього року АТ "Івано-Франківськгаз" поніс збитки на суму 45 млн грн. До такого результату привів збитковий тариф на доставку газу, затверджений НКРЕКП для компанії на перше півріччя. Тариф покриває лише 80% собівартості послуг. У разі вирівнювання тарифу до економічно обґрунтованого рівня, "Івано-Франківськгаз" зможе завершити рік без збитків.

Наприкінці 2019 року НКРЕКП затвердила двоетапний перегляд тарифів на доставку газу: з 1 січня та 1 липня 2020 року. Це було зроблено з метою зменшення фінансового навантаження на споживачів газу в зимовий період. Тариф, що діє в першій половині 2020 року є збитковим для компанії.

Отримані збитки не дозволяють компанії повною мірою здійснювати всі заплановані ремонтні роботи в рамках інвестиційної програми, заміну зношеного обладнання і повністю розрахуватись з Оператором ГТС за послуги балансування. Наразі отримані кошти спрямовуються на пріоритетні напрямки: роботу аварійних служб 104, екстрені ремонти, оплату праці та засоби індивідуального захисту співробітників. Посилює проблему також несвоєчасна оплата доставки газу клієнтами компанії. За чотири місяці споживачі оплатили тільки 70% наданих послуг.

 "Навіть в умовах карантину ми продовжуємо працювати в посиленому режимі, щоб забезпечити безперебійний розподіл газу понад 400 тис. споживачам. Але через хронічне недофінансування галузі та неплатежі, компанія не може виконати усі необхідні роботи з модернізації мереж, уже відтерміновано частину виконання робіт по Інвестпрограмі", – розповідає директор фінансовий АТ "Івано-Франківськгаз" Дмитро Горбатюк.

Початок дії економічно обґрунтованого тарифу АТ "Івано-Франківськгаз" з 1 липня 2020 року, при збереженні низьких ринкових цін на газ, дозволить завершити рік без збитків.

 

Довідка: АТ "Івано-Франківськгаз" - газорозподільна компанія, що працює під брендом РГК (Регіональна Газова Компанія) на території Івано-Франківської області.

РГК сервісна компанія, яка надає послуги з фінансового, юридичного, технологічного консалтингу в енергетичній сфері, спрямованих на підвищення стандартів обслуговування та надійності газопостачання. Клієнтами компанії є 20 газорозподільних компаній, що забезпечують розподіл газу для більш ніж 8 млн клієнтів на газопроводах протяжністю 250 тис. км.

У 2019 АТ "Івано-Франківськгаз" доставила 506 млн куб. м газу більше 400 тис. своїх клієнтів. Загальна протяжність газопроводів, що обслуговує компанія, складає понад 15,5 тис. км.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА