Інтерфакс-Україна
10:31 22.05.2020

З початку 2020 року збитки АТ "Криворіжгаз" склали 29 млн гривень

3 хв читати
З початку 2020 року збитки АТ "Криворіжгаз" склали 29 млн гривень

За чотири місяці 2020 року збитки компанії «Криворіжгаз» склали 29 млн гривень. Такий результат пояснюється тим, що тарифи на доставку газу, затверджені НКРЕКП для «Криворіжгазу» на перше півріччя поточного року, покривають лише 79% собівартості послуги. Вирівнювання тарифу до економічно обґрунтованого рівня з 1 липня дозволить до кінця року вивести компанію максимально близько до точки беззбитковості.

 

В кінці 2019 НКРЕКП затвердила двоетапний перегляд тарифів на доставку газу: з 1 січня та 1 липня 2020 року. Це було зроблено для зменшення фінансового навантаження на споживачів газу в зимовий період. Чинний тариф в першій половині 2020 року є збитковим для «Криворіжгазу» - за період з січня по квітень компанія отримала збитки на суму 29 млн грн. Ситуацію погіршує той факт, що не всі клієнти оплачують доставку газу - станом на 01.05.2020, тільки теплопостачальні підприємства мають заборгованість перед АТ «Криворіжгаз» в розмірі майже 20 млн гривень.

 

В умовах дефіциту тарифної виручки компанія не може в повній мірі здійснювати всі заплановані ремонтні роботи в рамках інвестиційної програми, замінити зношене обладнання і повністю розрахуватися з Оператором ГТС за послуги балансування. Тому оплату за доставку газу направляють на пріоритетні напрямки: роботу аварійної служби 104, екстрені ремонти, оплату праці та засоби індивідуального захисту співробітників.

При цьому «Криворіжгаз» продовжує працювати в посиленому режимі, адже першочерговим завданням компанії, особливо в режимі карантину, є безаварійність і безперебійність газопостачання.

 

"За час карантину ми ліквідували понад 550 витоків газу в Кривому Розі і Криворізькому районі. Аварійна служба 104 в середньому в день виконує 15 виїздів за викликами споживачів. Машини АДС повинні бути заправлені і укомплектовані необхідним обладнанням для пошуку та ліквідації витоків газу. У той же час більшість планових робіт знаходяться в режимі простою і очікування через брак фінансування", - розповідає технічний директор «Криворіжгазу» Анатолій Пономаренко.

 

Початок дії економічно обґрунтованого тарифу для АТ «Кріворожаз» з 1 липня 2020 року, при збереженні низьких ринкових цін на газ, дозволить до кінця року вивести компанію максимально близько до точки беззбитковості.

 

Довідка: АТ «Криворіжгаз» - газорозподільна компанія, що працює під брендом РГК (Регіональна Газова Компанія) на території Кривого Рогу і Криворізького району.

РГК сервісна компанія, яка надає послуги фінансового, юридичного, технологічного консалтингу в енергетичній сфері, спрямованих на підвищення стандартів обслуговування та надійності газопостачання. Клієнтами компанії є 20 газорозподільних компаній, які забезпечують розподіл газу для більш ніж 8 млн клієнтів на газопроводах протяжністю 250 тис км.

В 2019 АТ «Криворіжгаз» доставило 287 тис. своїм клієнтам 908 млн куб.м газу. Загальна протяжність газопроводів, які обслуговує компанія становить 3 тис. км.

ОСТАННЄ

+10% дохідності за квартал - Polar Park демонструє стабільне зростання

Інфаркт у 30 - нова реальність. Українські хірурги рятують серця навіть після війни

Чому така різниця між «ввічливістю» англійською та її сприйняттям українською

На західному узбережжі Ірландії відбувся автопробіг на підтримку України

Чому дорослі вчать швидше, ніж думають: міфи про пам’ять і вік

"Українська команда" передала велику партію автономних зарядних станцій батальйону безпілотних систем "Хорт"

Геловін із AmCham: стань донором крові 31 жовтня

У Львівській громаді розпочали будівництво першої локації проєкту "Дитячі Оселі" (Children`s Living Places), який реалізується з урахуванням інноваційної концепції Living Places

АДПУ закликає зберегти українську деревину для українського виробника!

У Кропивницькому відкрився четвертий центр ментального здоров’я всеукраїнської мережі ПОВЕРНЕННЯ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА