21:35 16.08.2024

Автор ОЛЕКСАНДР САЄНКО

Нова світова архітектура безпеки: як Україні залучити військовий контингент з інших країн і чому США втрачають вплив

3 хв читати
Нова світова архітектура безпеки: як Україні  залучити військовий  контингент з інших країн і чому США втрачають вплив

Олександр Саєнко, військовий експерт-аналітик НАКО (Незалежна антикорупційна комісія), полковник, військовий аташе у Франції (2011-2012), командир бригади (2022-2023)

 

Уже третій рік Україна  одноосібно протистоїть на полі бою потужному агресору, котрий хоче зруйнувати загальноєвропейську архітектуру безпеки та занурити Європу у хаос війни. Це дозволить російській федерації змінити геостратегічний баланс сил. Що, своєю чергою,  призведе до нівелювання США, як провідного гравця на світовій арені. Ця політика дозволить росії виключити Європейський Союз та країни Європи з геополітичної гри. Як результат –  Україна, країни Балтії та Молдова можуть втратити незалежність, а російські війська знову з’являться у країнах західної Європи.

Україна веде битву не лише за власне виживання, як нації. Ми бачимо дії росії  щодо українців, які інакше ніж геноцид  – кваліфікувати не можна. Україна веде битву за майбутнє вільної демократичної Європи. Україна надала Європі та НАТО два роки на підготовку до протистояння з росією. Які Європа, схоже, не використала раціонально. 

Росія намагається вирватися із тотальної залежності в економічному і політичному плані від Китаю, захопити нові ринки та витіснити США з Євро-Азійського регіону. А за рахунок захоплення Європи – прагне “наздогнати” технічний прогрес та отримати доступ до ресурсної бази, зокрема в Арктиці.

Натомість США стрімко втрачають статус країни – провідного світового гравця, який відстоює демократію. Китай з росією все більше занурюють Сполучені Штати в політику ізоляціонізму.

Також Росія поступово нарощує присутність у Латинській Америці, формуючи образ Вашингтона як основної причини всіх бід цього регіону.

Згадаємо залишення Афганістану, програне по суті протистояння в Сирії, стрімке зростання впливу росії в Африці, новий виток  у боротьбі Ізраїля за своє існування, безпорадність у питаннях протидії російському тіньовому танкерному флоту та забезпечення санкційної політики в цілому. Країни НАТО на чолі з США дозволяють об’єднатися тоталітарним країнам

Зараз для України саме час вибудовувати дійсно оборонний альянс з однією або кількома країнами. Звичайно, країни старої Європи, які прислуховуються до Сполучених Штатів, побоюються втягування у війну, наприклад, КНДР чи Китаю. США, своєю чергою, залякані росією.

Проте, на мою думку, Китай не буде долучатися до прямого протистояння з Європою. Він не захоче втрачати європейський ринок. Тим паче, у разі обрання Трампа, Китай може стикнутися з черговим економічним протистоянням із США. Залишиться лише проксі підтримка росії, яка є на сьогодні.

КНДР виставить росії  таку ціну за своїх солдатів та техніку, яка поставить федерацію в залежність від політики КНДР. Економічно це може стати такою собі фінансовою прірвою, в яку росія вливатиме величезний фінансовий потік для утримання північнокорейського режиму. Своєю чергою, Північна Корея ніколи не дозволить зменшити свій військовий потенціал.

На сьогодні у України є можливість залучити певні підрозділи двох – трьох європейських країн для прикриття північного кордону та захисту об’єктів критичної інфраструктури (наприклад, атомних станцій). Безпосередньо союзні підрозділи не братимуть участь у бойових діях, але це дозволить використовувати на фронті бригади ЗСУ та Нацгвардії, які вивільняться від виконання цих завдань.

Це також може вирішити питання із прикриттям союзницькими засобами ППО північних областей України вздовж кордону з Білоруссю та енергетичної інфраструктури всередині нашої території.

Можливо, вибудова нової архітектури безпеки в Європі поза межами НАТО змусить прокинутися США та припинити скочування в ізоляціонізм. Хоча в будь-якому випадку дво-, тристоронній, багатосторонній оборонний Альянс безперечно допоможе Україні.


 

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

ОЛЕГ ВИШНЯКОВ

Іранська загроза нависла не тільки над Ізраїлем: чи готовий світ діяти?

ЄВГЕН МАГДА

Євроінтеграція з жердиною

ОЛЕКСАНДР ЛАРІН

Реформа спорту: технічне завдання для роботи над змістом, а не зовнішнім виглядом

ІГОР ЖДАНОВ

Одиночне плавання українського такмеду або Чому держава не може визначати стратегію взаємодії з вітчизняними виробниками?

ВОЛОДИМИР БОГАТИР

Кількість заяв на надання притулку в ЄС у I пол.-2024 зросла на 15%, частка України скоротилася до 7%

РОКСОЛАНА СТЕФАНИШИН

'Нитка Аріадни' у реінтеграції ветеранів: британський досвід для України

ЮЛІЯ УСЕНКО

Булінг серед дітей під час війни: нові виклики для українського суспільства

ВОЛОДИМИР БОРЕЙКО

Чому українські національні парки не відповідають міжнародним критеріям

ОЛЕКСАНДР КРАМАРЕНКО

"Не дивись вгору" - які наслідки матиме "преміальне"оподаткування банків

ОЛЕКСАНДР КІРПІЧОВ

Стратегія боротьби з контрафактом на українському книжковому ринку

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА