10:05 06.03.2021

Автор ІРИНА ЖДАНОВА

Формула балансу. Про жінок, фізику і бухгалтерію

5 хв читати
Формула балансу. Про жінок, фізику і бухгалтерію

Ірина Жданова, засновниця ГО "Фонд "Відкрита політика", засновниця Наукового ліцею ім. Клима Чурюмова, кандидат історичних наук 

 

Про баланс я чула регулярно з дитинства, тому що моя мама була головним бухгалтером. Також формулу балансу  рівноваги вчили  на уроках фізики в звичайнісінький школі  в невеличкому містечку Черняхів на Житомирщині, звідки я родом.

Оскільки  у фейсбуці дискусія про баланс в житті жінки звелась до полеміки на тему вібратора і мови в житті жінки на державній службі, я вирішила дещо ширше подивитись на проблему “кар'єра і жінка”. Відразу зауважу, що мій погляд суб'єктивний, оскільки я ніколи себе не відчувала дискримінованою. В школі могла розбити дерев'яний пенал об голову бідолахи однокласника, який намагався списати формули  (ох, щирі каяття від жінки у віці 50+).

Як виявилось, вивчити  формулу рівноваги і навіть звести дебет з кредитом  на багато легше, ніж тримати баланс в турбулентному світі.  Жінці, на мою думку, тут потрібна майстерність VIP-пілота. І без професійного навігатора (саме так, без літер “б”,”р”,”а” в цьому слові )  не обійтись.

На мою думку, баланс у сприйнятті жінок чоловіками починається з внутрішньої рівноваги і гідності жінки. Тому ключовим є дбати про власний збалансований стан, простір. Шукати інструменти відновлення радості в світі дедлайнів, мітів і стресів.

Моє покоління  вчили жінок  такої  формули рівноваги: «час для сім’ї = час для роботи». Але світ не двомірний. Лише  в зрілому віці для мене прийшло усвідомлення , що тут відсутній ключовий елемент -  “Я”. І це було як  квантовий скачок... Бо життя кожної людини незалежно від статі є неповторним і надцінним. Стержень світу проходить через “Я”.

Одночасно, сьогодні  молодому поколінню масово нав'язують вже інший стереотип  - крім “Я” нічого більше. Ось тут і хочеться згадати про формулу балансу рівноваги, в якій мають бути як мінімум два, а краще - три елементи. 

 

Щодо інформаційної політики про жіноцтво.

Я думаю, що в державній інформаційній  політиці України мають бути започатковані проекти, спрямовані на популяризацію балансу. Я знаю, що на цю тему не дадуть донори кошти. А рф вкине ще не один мільярд, щоб і далі розбалансувати Україну.  Ось чому це має бути ДЕРЖАВНА політика.

 В  світі  існують не лише дискриміновані жінки, а й ті, хто мають  свої історії успіху без дискримінації. Ось чому, мені надзвичайно подобається громадські проекти з промоції успішних жінок в науці, які з кожним роком набирають обертів. Не чула про такі від держави.

Коли я ще до війни працювала у Фонді “Відкрита політика”  зі школами,  в нас був окремий проект про творчі родини. Ми їздили зі школярами Київського науково-природничого ліцею 145 та інших шкіл   на майстер-класи до митців, які тримають баланс як Особистості, реалізують себе як Митці, мають міцні родини.  Оксана і Борис Денисенко, або Ірина Пастернак і Олександр Ковальчук - це не лише про творчість, родину, а й про БАЛАНС. Чи бачимо ми ці історії на екранах телебачення, у стрічках заголовків новин? Чи не формується  сьогодні нова парадигма в суспільній свідомості , що світ складається із суцільного насилля і дискримінації, і неможливо поєднати успішну кар’єру і родину…

Відразу зазначу, я не заперечую, що  ганебні явища дискримінації є. Але потрібно думати як їх  компенсувати. Знову ж таки - для досягнення балансу.

Останнє.

5 років життя у статусі  дружини міністра, громадської діячки, доньки хворої мами навчили мене зводити дебет і кредит у власному просторі. Мої лайфхаки такі.

Не бійтеся сміливих мрій, можливості жіноцтва лише посилюються в епоху стрімкого наступу штучного інтелекту. Адже жінки мають потенціал не лише креативності (особливо в Україні, де історично жінки розмальовували  навіть в бідній хатчині пічку, стіни, співали…), а й емпатії. Це те, чого не має жоден комп’ютер.

Станьте професіоналом в непривабливій для вас роботі. Це зекономить час на улюблену. Використовуйте в роботі і вдома SCRUM-менеджмент. Це навчить робити вдвічі більше за менший час. Знайдіть час, щоб прочитати про це в книзі Джеффа Сазерленда “SCRUM”, вона видана в українському перекладі в 2018.

Навчиться швидко працювати на клавіатурі, це теж вивільнить багато часу. Тренажер.

Створіть простір для сну (хоча б 15-20 хвилин) в себе на робочому місці. Почніть в обідню перерву робити гімнастику Джекобсона, дихальну гімнастику. 15 хвилин, а користь ви відчуєте відразу.

Гаджети, соціальні мережі роблять чудеса нетворкінгу. Ніколи не працюйте наодинці. Навіть, якщо ви стукаєте в двері і вони не відчиняються, можливо, не варто грюкати кулаками, а взяти гаджет і знайти однодумців там, за зачиненими дверима і поруч…створити нетворкінг по горизонталі.

Будьте толерантними до помилок інших в команді, навчіться говорити щиро спасиБі і відверто про помилки. Важливо, щоб у вашій команді був скептик, який буде фокусуватись на ризиках, задаватиме незручні сміливі питання. Наприклад, в кампанії Фейсбук є окремі регулярні зустрічі, де команда лається, сперечається. У Марка Цукерберга мета – почути бодай одне питання, на яке він не має відповіді. І це є поступ для кампанії. Одночасно, не думайте погано про тих, про кого взагалі можна не думати.

Заведіть щоденник для того, щоб щодня фіксувати свої маленькі великі успіхи, накопичуйте у власну скарбничку позитивне ставлення до себе самої, бо наші нейрофізіологічні процеси влаштовані так, щоб запам’ятовувати перш за все - погане(. Скарбничка позитиву створить поступово ваш власний безпечний простір, який буде теж об’єднувати таких як ви. З часом :)

Будьте мужніми в часи війни…бо миротворча місія жіноцтва - то не міф.

І останнє. Важливий лайфхак, який я отримала колись, навчаючись в MASHAV: навчіться робити паузи. Не біжіть на довгі дистанції. Робіть зупинки. Не лише для зарядки батарейки. Для мрій. Для фокусування пріоритетів. І головне – для тих миттєвостей ЖИТТЯ, які і роблять ваші можливості реально дуже крутими. Адже під час щоденного спринту ви можете про ці можливості і не здогадуватись). Помічайте красу простих речей. Це  дасть приклад  гідності і додасть балансу вам і тим, хто поруч.

 

Загрузка...
Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

ЄВГЕН ГРУШОВЕЦЬ

Зустріч у Горі та відверта розмова з Саакашвілі. Що далі?

ІГОР КЛИМЕНКО

Поліція та громада – партнерство заради безпеки

ОЛЕГ БОНДАРЕНКО

"Питна вода України": чому ця проблема потребує належного фінансування

ІГОР ГОЦИК

Біометан – європейський досвід та українські реалії

ПАВЛО КУЛИК

Цифровізація громад. Як пандемія COVID-19 прискорила зміни у сфері державних послуг - кейс Херсонської області

ЕДУАРД МКРТЧАН

Циркулярна економіка як маркер протидії "Nord Stream-ІІ"

ЛЕСЯ БУРБЕЛЬ

Нова ера ринку страхування в Україні: що змінює новий профільний закон?

ДМИТРО ЧЕРНИШ

Які медичні послуги можна отримати за допомогою електронних інструментів та сервісів

АНДРІЙ НІКОЛАЄНКО

Малому бізнесу потрібне м'яке стимулювання до добровільної детінізації

ТЕТЯНА ПЕРЕВОЩИКОВА

Нарешті! Проголосували Закон про медіацію: що це і кому стане легше

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА