19:46 10.11.2017

Гройсман виступає за передання права управління землею громадам

1 хв читати
Гройсман виступає за передання права управління землею громадам

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман виступає за передачу права управління земельними ділянками органам влади, які обираються жителями громад, а за Державною службою з питань геодезії, картографії та кадастру залишити функцію наповнення реєстру землі.

Як повідомляє в п'ятницю прес-служба Кабінету міністрів України, В.Гройсман під час засідання Національної ради реформ підкреслив, що земельні питання були і залишаються досить дискусійними, однак компромісні і системні рішення в цій сфері вкрай необхідні.

Одне з таких питань - наділення громад правом управляти своїми земельними ділянками, яке на сьогоднішній день здійснює Державна служба з питань геодезії, картографії та кадастру, яка об'єднує в собі відразу дві протилежні функції: розпорядження і контролю за обігом земель.

"Треба передавати управління (земельними ділянками) органам влади, які обираються. Так ми зможемо забезпечити відкритість, публічність (всіх процесів)" ... Але за Держгеокадастром треба залишити функцію наповнення реєстру даних про земельні ділянки. Це забезпечить контроль та регуляцію процесів", - сказав прем'єр.

В.Гройсман звернув увагу, що право розпоряджатися земельними ресурсами стане стимулом розвитку громад та фермерства, відродження якого визначено одним із пріоритетів урядової політики в аграрній сфері.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА