18:37 13.11.2017

Подальше залучення інвестицій в Україну можливе за умови проведення земельної реформи та боротьби з корупцією

3 хв читати
Подальше залучення інвестицій в Україну можливе за умови проведення земельної реформи та боротьби з корупцією

Президент групи Світового банку (СБ) Джим Йонг Кім пов'язує подальше отримання Україною інвестицій з проведенням земельної реформи та створенням Антикорупційного суду.

"Джим Йонг Кім заявив, що після того, як будуть зроблені кроки з проведення земельної реформи та створення антикорупційного суду, можна говорити про подальші інвестиції. Це, на його думку, стане запорукою змін у зовнішньому іміджі України", - повідомляє прес-служба Верховної Ради за підсумками зустрічі голови українського парламенту Андрія Парубія та представників парламентських фракцій із президентом групи Світового банку в понеділок у Києві.

Як наголошується в прес-релізі, важливими сферами реформування для подальшого отримання інвестицій він назвав охорону здоров'я, земельну реформу і боротьбу з корупцією.

Джим Йонг Кім вважає, що підвищення прозорості та відкриття ринку землі збільшить інвестиції в Україну.

"Прихід інвесторів у цей сектор зумовить підвищення продуктивності. Для мільйонів людей - власників паїв і ділянок - це додаткові доходи від оренди, це надасть можливість наповнити бюджет і вивільнити кошти, які можна буде направити на інші напрями, зокрема, на охорону здоров'я", - сказав він.

За словами президента групи Світового банку, відкриття ринку землі надасть можливість, за попередніми підрахунками, збільшити ВВП на 1,5%, і не цей сектор звертають найбільшу увагу інвестори з точки зору подальшого розвитку України.

Крім того, він наголосив на необхідності створення антикорупційного суду після тих кроків, які вже були зроблені раніше в боротьбі з корупцією - створення НАБУ, НАЗК, САП.

"Багато з цих кроків відбулися в рамках реформ, але наступним кроком має бути створення незалежного вищого антикорупційного суду, це є одним із головних пріоритетів", - наголосив президент групи.

Тим часом, він зазначив, що група Світового банку шукає можливості розширення фінансової підтримки реформ, що проводяться в Україні.

"Коли ми досягли ліміту можливого кредитування України, ми обмінялися певними зобов'язаннями з європейськими інституційними банками з тим, щоб ми могли дати більше України. Зараз ми додатково шукаємо можливості звільнити ті чи інші ресурси для того, щоб направити їх в Україну", - сказав він .

У свою чергу, А. Парубій зазначив, що за 25 років співпраці на інвестиційні проекти було виділено $11 млрд, і подякував за підтримку українських реформ.

"Серед них пенсійна була визначена Світовим банком як прерогатива номер один, також, як і медична реформа, після важких дискусій прийнята українським парламентом", - сказав спікер.

Він також зазначив, що Україна значні кошти виділяє на безпеку і оборону.

За словами Парубія, для України вкрай важлива участь Світового банку у вирішенні питань, пов'язаних із реорганізацією та відновленням населених пунктів сходу України, які перебували під окупацією Росії, а також допомогу у вирішенні проблем, пов'язаних із організацією життєзабезпечення переселенців.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Гройсман: 387 тис. га земель передано у власність 251 ОТГ

Рада прийняла за основу законопроект про запобігання аграрному рейдерству

Рада приняла за основу законопроект о предотвращении аграрного рейдерства

Майже половина українців не підтримує земельну та пенсійну реформи, приватизацію держпідприємств

Виділені за "кооперативною схемою" землі вартістю 38,4 млн грн повернені громаді

Кабмін планує до 1 вересня запустити електронні земельні торги через "ProZorro.Продажі"

Понад 7 млн га органічних сільгоспземель в Україні залишаються незадіяними

Депутати готують повторне звернення до КС про скасування мораторію на продаж земель сільгосппризначення

Кабмін передав землі сільгосппризначення майже 200 об'єднаним територіальним громадам

Прокуратура Києва повернула у комунальну власність незаконно орендовану землю вартістю понад 4 млн грн

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА