18:37 13.11.2017

Подальше залучення інвестицій в Україну можливе за умови проведення земельної реформи та боротьби з корупцією

3 хв читати
Подальше залучення інвестицій в Україну можливе за умови проведення земельної реформи та боротьби з корупцією

Президент групи Світового банку (СБ) Джим Йонг Кім пов'язує подальше отримання Україною інвестицій з проведенням земельної реформи та створенням Антикорупційного суду.

"Джим Йонг Кім заявив, що після того, як будуть зроблені кроки з проведення земельної реформи та створення антикорупційного суду, можна говорити про подальші інвестиції. Це, на його думку, стане запорукою змін у зовнішньому іміджі України", - повідомляє прес-служба Верховної Ради за підсумками зустрічі голови українського парламенту Андрія Парубія та представників парламентських фракцій із президентом групи Світового банку в понеділок у Києві.

Як наголошується в прес-релізі, важливими сферами реформування для подальшого отримання інвестицій він назвав охорону здоров'я, земельну реформу і боротьбу з корупцією.

Джим Йонг Кім вважає, що підвищення прозорості та відкриття ринку землі збільшить інвестиції в Україну.

"Прихід інвесторів у цей сектор зумовить підвищення продуктивності. Для мільйонів людей - власників паїв і ділянок - це додаткові доходи від оренди, це надасть можливість наповнити бюджет і вивільнити кошти, які можна буде направити на інші напрями, зокрема, на охорону здоров'я", - сказав він.

За словами президента групи Світового банку, відкриття ринку землі надасть можливість, за попередніми підрахунками, збільшити ВВП на 1,5%, і не цей сектор звертають найбільшу увагу інвестори з точки зору подальшого розвитку України.

Крім того, він наголосив на необхідності створення антикорупційного суду після тих кроків, які вже були зроблені раніше в боротьбі з корупцією - створення НАБУ, НАЗК, САП.

"Багато з цих кроків відбулися в рамках реформ, але наступним кроком має бути створення незалежного вищого антикорупційного суду, це є одним із головних пріоритетів", - наголосив президент групи.

Тим часом, він зазначив, що група Світового банку шукає можливості розширення фінансової підтримки реформ, що проводяться в Україні.

"Коли ми досягли ліміту можливого кредитування України, ми обмінялися певними зобов'язаннями з європейськими інституційними банками з тим, щоб ми могли дати більше України. Зараз ми додатково шукаємо можливості звільнити ті чи інші ресурси для того, щоб направити їх в Україну", - сказав він .

У свою чергу, А. Парубій зазначив, що за 25 років співпраці на інвестиційні проекти було виділено $11 млрд, і подякував за підтримку українських реформ.

"Серед них пенсійна була визначена Світовим банком як прерогатива номер один, також, як і медична реформа, після важких дискусій прийнята українським парламентом", - сказав спікер.

Він також зазначив, що Україна значні кошти виділяє на безпеку і оборону.

За словами Парубія, для України вкрай важлива участь Світового банку у вирішенні питань, пов'язаних із реорганізацією та відновленням населених пунктів сходу України, які перебували під окупацією Росії, а також допомогу у вирішенні проблем, пов'язаних із організацією життєзабезпечення переселенців.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

"Укравтодор" просит Киевсовет выделить землю для строительства транспортной развязки к массиву Чайки на Житомирской трассе

Порошенко підписав закон про зміну правил використання земельних масивів та запобігання аграрному рейдерству

Суд повернув у держвласність ділянку лісу в Бориспільському районі Київської області

СБ за підтримки ЄС впроваджує в Україні 5-річну програму управління земельними ресурсами

Гройсман: 387 тис. га земель передано у власність 251 ОТГ

Рада прийняла за основу законопроект про запобігання аграрному рейдерству

Майже половина українців не підтримує земельну та пенсійну реформи, приватизацію держпідприємств

Виділені за "кооперативною схемою" землі вартістю 38,4 млн грн повернені громаді

Кабмін планує до 1 вересня запустити електронні земельні торги через "ProZorro.Продажі"

Понад 7 млн га органічних сільгоспземель в Україні залишаються незадіяними

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА