17:49 10.02.2017

Політологи вбачають ознаки політичного "шторму" в Україні

3 хв читати

Політична ситуація в Україні бере курс на турбулентність", що має як внутрішні, так і зовнішні прояви, вважають політологи.

"Політичний барометр в Україні вказує на шторм. Парламент активно не працює, тому що серйозні закони так і не були винесені на голосування, є навіть проблеми з затвердженням порядку денного. На тлі цієї законодавчої та політичної імпотенції Верховної Ради ми спостерігаємо скандали за участю народних депутатів: бійки, розмальовування фрагменту Берлінської стіни депутатом Гончаренком", - сказав на прес-конференції в п'ятницю в агентстві "Інтерфакс-Україна" директор Інституту глобальних стратегій Вадим Карасьов.

Він звернув увагу, що відбуваються скандали і в Кабінеті Міністрів, як у випадку з міністром фінансів і главою Державної фіскальної служби. "Це є симптомом того, що Кабмін також почувається невпевнено, особливо окремі міністри. А якщо врахувати, що в квітні закінчується річний термін імунітету уряду Гройсмана, то буде, очевидно, і звіт Кабміну і спроба відправити його у відставку. Не знаю, чи вийде це, але зміна окремих міністрів, судячи з усього, буде", - прогнозує політолог.

В. Карасьов зазначив, що накладається на внутрішні проблеми і відбувається у зовнішньополітичній і військовій сфері: "Ситуація з Авдіївка, обстановка на Донбасі, якась дивна історична війна з поляками. Невідомо, як складатимуться відносини з новою адміністрацією США, а перша розмова президентів США і України не дала нам великого оптимізму".

Експерт зазначив, що на тлі кризової реальності з наближенням весни активізувалися головні політичні сили і гравці. "З новою активністю у весняний політичний період увійшла Юлія Тимошенко. Вона після поїздки в США збирає навколо себе таку радикальну патріотичну частину як парламентських, так і позапарламентських сил. Є певне зближення за лінією Садовий, Саакашвілі і "ДемАльянс", яким потрібен новий каталізатор активності", - сказав він.

Експерт корпорації стратегічного консалтингу "Гардарика" Костянтин Матвієнко вважає, що, незважаючи на скандальність цієї сесії Верховної Ради, є відчуття того, що політичне життя потроху "вивітрюється" з парламенту. "І цими бійками і скандалами фактично прикривається відсутність будь-якого послідовного законодавчого процесу", - зазначив він.

За його словами, коли виникає "вакуум політичних смислів", то з'являється простір для діяльності інших політичних суб'єктів, які готові заповнити цю нішу. "Найбільш яскравим проявом цього є зустріч лідера "Батьківщини" Юлії Тимошенко з президентом США Дональдом Трампом", - зазначив політолог.

Розповідаючи про взаємини з новою адміністрацією США, К. Матвієнко наголосив, що Україну "не планують кидати напризволяще, але в американському розумінні цього". "Тобто зрозуміло, що українська корупція, некомпетентність української влади не роблять Україну цікавим партнером, Україна є цікавим об'єктом для гри, і найближчим часом ми будемо бачити, як активність тут збільшуватиметься, але, знову-таки, не в інтересах України, а в інтересах сильних світових гравців", - прогнозує він.

Директор соціологічної служби "Український барометр" Віктор Небоженко звернув увагу на те, що Україна є природним союзником США, але американців може не влаштовувати український політичний клас і спосіб управління країною.

"Думаю, буде серйозна перезавантаження українського політичного ландшафту. Як це буде, у вигляді виборів або без виборів - мені незрозуміло, але думаю, що Трамп все-таки не просто будівельник і бізнесмен, він не відмовлятиметься від перспективного будівництва лише через те, що робітники разом з керуючими розікрали все, що можна", - вважає він.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Велика Британія планує на 2 березня зустріч європейських лідерів для обговорення України та оборони - ЗМІ

Президент Польщі заявив про готовність прийняти американський військовий контингент із Німеччини

Єврокомісія спростовує інформацію про нібито запропоновану Україні угоду щодо критичних мінералів

Рада не підтримала пропозицію викликати Свириденко для пояснення ситуації з угодою щодо рідкісноземельних металів

Мережко: важливо, що резолюція РБ ООН не містить проросійських наративів

Кошта проведе відеоконференцію з лідерами ЄС, щоб напередодні спецсаміту заслухати Макрона про його зустріч із Трампом

Вучич назвав голосування щодо української резолюції в ГА ООН помилковим, варто було утриматися

Експрем'єр Великої Британії Джонсон бачить позитивні моменти у потенційній американо-українській угоді щодо рідкісноземельних металів

Міністр закордонних справ Туреччини щодо вступу України до НАТО: Ми не проти, але ми повинні бути реалістами

Вибори президента України відбудуться після закінчення війни - заява Ради

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА