13:10 04.03.2021

Майже половина українців розмовляють у побуті лише українською мовою - соцопитування

2 хв читати

(додано 3-9-й абзаци)

Київ. 4 березня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА - 48,4% населення України вважають за краще спілкуватися вдома українською мовою, свідчать дані соціологічного опитування респондентів, проведеного центром "Соціальний моніторинг" з 19 до 28 лютого, презентовані в інформаційному агентстві "Інтерфакс-Україна" в четвер.

Водночас 23,9% спілкуються двома мовами: українською та російською. У свою чергу лише російську мову в колі сім'ї використовують 27,3% респондентів. Ще 0,4% опитаних розмовляють у побуті іншою іноземною мовою.

При цьому 40,5% респондентів хотіли б читати друковані видання українською мовою, для 38,3% не має значення, українською або російською мовами, 19,4% віддали б перевагу читати російською мовою.

Що стосується перегляду телевізійних програм, випусків новин, перегляду фільмів, концертів і прямих трансляцій, то 40,5% віддали б перевагу дивитися українською мовою, для 38,2% не має значення українською чи російською мовами, а 19,4% дивилися б російською мовою.

У свою чергу 50,4% респондентів підтримують заборону російських телеканалів як необхідний крок для захисту держави, 41,5% вважають заборону телеканалів помилковим кроком, 8,1% не змогли дати відповідь.

44,1% українців підтримують заборону російських артистів і окремих російських фільмів, 46,9% вважають, що така заборона призводить до обмеження прав громадян, 9% не змогли дати відповідь.

Заборону російських соціальних мереж підтримують 47,2% респондентів, не підтримують 42,6%, не змогли відповісти 10,2% опитаних.

Також, за даними соціологічного дослідження, для 63,8% українців джерелом отримання суспільно-політичної інформації є українські телевізійні канали, 56,8% отримують інформацію з соціальних мереж, 46,8% - з українських інтернет-видань, 15% - з Telegram-каналів, 11,3% - з радіо, 11,1% - з друкованих газет і журналів, 8,6% - з російського телебачення, 3% - з європейських ЗМІ, 1,6% - з російських соціальних мереж та інших джерел.

Зазначається, що у східних (61,4%), південних (56,6%) регіонах України, а також на підконтрольній уряду частині Донбасу (63,7%) люди вважають за краще отримувати суспільно-політичну інформацію з соціальних мереж, що є вищим показником, ніж у інших регіонах України.

Соціологічне опитування проводилося центром "Соціальний моніторинг" з 19 до 28 лютого методом індивідуального інтерв'ю за місцем проживання серед 3 017 респондентів у всій Україні, за винятком тимчасово окупованих територій Донбасу і Криму. Статистична похибка становить від 1,1% до 1,9%.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Обстріли росіянами ХФТІ у 2022 р. мали на меті завдання шкоди атомному об'єкту, їх і кваліфіковано як екоцид

За три роки роботи екологічних прокуратур викрито понад сотню злочинних груп, які скоювали злочини у сфері надро- та лісокористування

Заступниця генпрокурора Літвінова: Розслідуємо воєнні злочини РФ проти довкілля, працюємо над притягненням злочинців до відповідальності

Новий керуючий заарештованими активами замість "ЖК "Воздвиженка" буде обраний до 12 червня - голова АРМА

Німецька MC-Bauchemie має намір інвестувати EUR 1,5 млн у розширення виробництва сухих будівельних сумішей

Понад 85% українців виступають за визнання нелегітимності правління Путіна й розрив усіх відносин із РФ, крім гуманітарних, - соцопитування

Українці найкраще ставляться до Канади, Латвії та Великої Британії, ставлення до Польщі та США суттєво погіршилося - соцопитування

Відправлення в Україну підрозділів країн-союзниць підтримують 3/4 українців - соцопитування

Із зовнішніх процесів на Україну найгірше впливають проблеми у відносинах із Польщею, ситуація у США та політика уряду Угорщини - соцопитування

ТОВ "ЖК "Воздвиженка" попросило владу втрутитися в ситуацію з АРМА щодо заміни управителя заарештованими активами

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА