Перевірка обставин голосування щодо "Харківських угод" насамперед ударить по Порошенку та Литвину - політологи
Доручення Ради національної безпеки і оборони Службі безпеки України здійснити перевірку обставин голосування депутатів з питання ратифікації "Харківських угод" є насамперед ударом щодо колишнього спікера Верховної Ради Володимира Литвина і п'ятого президента України, лідера партії "Європейська солідарність" Петра Порошенка, вважає директор соціологічної служби "Український барометр" Віктор Небоженко.
"Скоріше, тут перший удар по Литвину, який планував бути довічно проректором Київського державного університету, і тому що він - один із тих, хто перший брав участь у ратифікації договору. І, звісно, це удар по Порошенку. Це знаменитий план Офісу президента. У них наразі десь 25% (рейтингу - ІФ). Вони прекрасно розуміють, що йти на вибори треба хоча б з 30%. Для цього потрібно розколоти правий і лівий фланг, флангові партії. Потрібно "поділити Порошенка" на "секту Порошенка" і на українських націоналістів", - сказав Небоженко під час круглого столу в прес-центрі інформаційного агентства "Інтерфакс-Україна" на тему "Традиційна непередбачуваність української політики - нові сюжети в березні".
У свою чергу директор Інституту глобальних стратегій Вадим Карасьов зазначив, що "жодні посередники з колишніх президентів або топових політиків Зеленському не потрібні, тому рішення РНБО з перевірки голосування депутатів у 2010 році щодо ратифікації "Харківських угод" є ударом по попередньому складу владної еліти, зокрема Порошенку".
"Не виключаю, що багато в чому ці рішення ухвалюють не тільки для того, щоб вдарити по лівобережному флангу української політики, або по проросійському флангу, а й так підбираються методично, поступово до Порошенка. Кільце стискається, його оточують весь час якимись рішеннями. І начебто безпосередньо це не пов'язано, але відгомони цих рішень РНБО медійно перекидають на попереднього президента", - вважає Карасьов.
Як повідомлялося, секретар Ради національної безпеки і оборони (РНБО) України Олексій Данілов заявив, що Служба безпеки України перевірить обставини голосування в 2010 році за ратифікацію "Харківських угод", за наявності підстав буде відкрито кримінальні провадження за статтею про держзраду щодо народних депутатів VI-го скликання. "Є окреме доручення СБУ з'ясувати, у який спосіб ці 236 депутатів голосували з цього питання. Якщо СБУ вважатиме за необхідне, вона має відкрити (провадження) за 111 ст. КК (держзрада) щодо відповідних осіб", - сказав Данілов 11 березня на брифінгу в Києві після завершення засідання РНБО.