20:40 22.11.2021

Постковідний синдром можуть мати 5-7% людей, які перенесли COVID

2 хв читати

Київ. 22 листопада. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА - Постковідний синдром може мати місце у 5-7% осіб, які перенесли COVID, таку думку висловив завідувач кафедри нефрології Національного університету охорони здоров'я України (НУОЗУ) ім. Шупика Дмитро Іванов на прес-конференції в агентстві "Інтерфакс-Україна" у понеділок.

Коли проаналізували смертність людей від COVID-19 і порівняли, які супутні захворювання вони мали, виявилося, що переважно це п'ять захворювань. Три з них - це захворювання нирок. На на першому місці вмирають люди, які мають трансплантовану нирку, на другому ті, хто має ниркову недостатність", – сказав Іванов.

У свою чергу керівник напряму реабілітації мережі медичних клінік "Адоніс" Вадим Керестей зазначив, що основні наслідки COVID-19 у пацієнтів виражаються у вигляді задишки, зниження фізичної активності, зменшення толерантності до фізичного навантаження, запаморочення, втрати координації та апатії.

"Усі ці наслідки потребують допомоги фізичного терапевта", - сказав Керестей.

Доцент кафедри кардіохірургії НУОЗУ, лікар-кардіолог вищої категорії Наталія Ященко наголосила на необхідності обов'язкового медогляду після перенесеного СOVID-19.

"Якщо ковід був симптомний, то всі пацієнти мають щонайменше через два-чотири тижні пройти контроль показників крові, здати загальний аналіз крові, перевірити функцію нирок, печінки, можливо, системи коагуляції. Крім того, обов'язково варто зробити електрокардіограму", - сказала Ященко.

У свою чергу акушер-гінеколог вищої категорії Володимир Терехов наголосив на необхідності вакцинації проти COVID-19.

"Краще передчасно зробити щеплення і бути готовим до потрапляння вірусу в організм. Тому перед вагітністю обов'язково варто вакцинуватися. Потрібно прищепитися настільки раніше, наскільки це можливо", - сказав Терехов.

Водночас, за словами психолога, психоаналітика Олени Буц, якщо у людини виникають якісь страхи, побоювання після хвороби, то їй необхідна допомога психолога та психоаналітика, оскільки людина приходить у стан нервозності, фобії, страху. При цьому вона додала, що наявність якогось психічного захворювання значно погіршує його стан.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Україна розраховує на проведення найближчими роками дитячої шахової олімпіади - президент Федерації шахів

У Раді почесних громадян міста Києва стурбовані можливим ухваленням законопроекту про столицю в чинній редакції

73% опитаних назвали фіскалізацію найдієвішим інструментом для боротьби з нелегальним імпортом техніки - дослідження Gfk

70% опитаних компаній, які надають сервісне обслуговування техніки по гарантії, відмовляють власникам сірої електроніки - дослідження

Обсяг продажу в Україні "сірої" техніки та електроніки за рік пандемії знизився на 12%, до 18 млрд грн – дослідження

Ситуація у книговиданні критична, потребує від держави системних заходів - представники галузі

Президент Асоціації видавців Афонін нарікає, що програма з виплати 1 тис. грн вакцинованим українцям не поширюється на купівлю книг

ЄС працює з українським урядом над визначенням виробничих ланцюгів вторинних продуктів та оцінює попит на них

У Києві презентували Навчальний центр публічних службовців Єханурова

Кошти від єврооблігацій "Укренерго" не покривають усіх боргів ВДЕ-генерації за 2020-2021 роки - екс-голова "ГарПоку"

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА