16:21 07.12.2021

Шкідливі звички та серцево-судинні захворювання найбільше підвищують ризики постковідного синдрому - думка

2 хв читати

Київ. 7 грудня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА - Шкідливі звички та серцево-судинні захворювання підвищують ризики постковідного синдрому, таку думку висловили експерти на прес-конференції в агентстві "Інтерфакс-Україна" у вівторок.

"Найбільша смертність і в гострій або підгострій фазі захворювання, і в постковідному періоді спостерігається у пацієнтів з коморбідністю: в пацієнтів з артеріальною гіпертензією на тлі ішемічної хвороби серця або цукрового діабету, в пацієнтів із надмірною масою тіла й у курців", - сказала старша наукова співробітниця відділу клінічної аритмології та електрофізіології ДУ "ННЦ "Інститут кардіології імені акад. М.Д.Стражеска" Ольга Срібна.

Окрім цього, під час постковідного синдрому в курців може розвинутися бульозна емфізема, пояснив торакальный хірург Євген Симонець.

"Кількість пацієнтів із бульозною емфіземою, яка діагностується на тлі перенесеного COVID-19, збільшилася у кілька разів (...) Існує цілий комплекс чинників, який впливає на розвиток бульозної емфіземи легенів, основним є куріння", - сказав Симонець.

Він також запропонував звернути увагу на альтернативні системи доставки нікотину пацієнтам, які не можуть відмовитися від шкідливої звички.

Професор кафедри неврології, психіатрії та фізичної реабілітації Київського медичного університету Ольга Осокіна зазначила, що під час коронавірусної інфекції порушуються біохімічні процеси в головному мозку.

"Коронавірусна інфекція впливає на нейротрансмітерні системи головного мозку, тобто порушуються біохімічні процеси в головному мозку. Ми точно можемо сказати, що порушується система дофаміну, серотоніну, глутамату та ГАМК-ергічна система мозку. Це потребує подальшого вивчення", - зазначила Осокіна.

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Аграрії просять президента ухвалити рішення про коригування 2-го етапу земельної реформи з урахуванням воєнних реалій в АПК – ВАР

Асоціація крафтових дистилерів: детінізація галузі міцних крафтових напоїв допоможе відновленню України

Українці не усвідомлюють необхідності своєчасної діагностики раку простати - експерти

"Антикорупційний штаб" створив Дорожню карту відновлення регіонів

БФ "Хелп фор Юкрейн" планує на початку 2024 року відкрити реабілітаційний центр для військових на базі санаторію "Моршинський"

"Агробіостандарт", який купив "Волиньторф" у ФДМ за 254,7 млн грн, заявляє про корупційну спробу зірвати приватизацію

"Агробіостандарт", що купив "Волиньторф" у ФДМ за 254,7 млн грн, заявляє про корупційну спробу зірвати приватизацію

Всеукраїнська рада гемблінгу розкритикувала законопроєкт №10101 із прихованими пільгами лотерейному лобі

На Work.ua відтепер можна знайти всі вакансії для бригади "Азов"

Результати дослідження настроїв українців від Active Group та Future Research Foundation

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА