Ірина Жданова

Ірина Жданова

засновниця ГО "Фонд "Відкрита політика", засновниця Наукового ліцею ім. Клима Чурюмова, кандидат історичних наук

Я є засновницею 2х організацій - громадської організації “Фонд “ВІдкрита політика” (з 2008) і першого в Україні приватного наукового ліцею - Міжнародна зелена школа ім. Клима Чурюмова (з 2020), кандидатка історичних наук (1996). Народилась в маленькому містечку Черняхів на Житомирщині. Вчилась одночасно у 2х школах - місцевій і Республіканській математичній школі. Працювала екіпіровщицею в тролейбусному депо, щоб напрацювати робочий стаж і вступити на омріяний істфак університету Шевченка. Закінчила університет  з відзнакою і навчалась в аспірантурі. Дисертація - про  українську інтелігенцію на межі 20-21 століть. Навчалась в Ізраїлі за програмами інновацій в освіті від MASHAV.

Мої історичні розвідки використовувались в Законі про державну службу. Працювала у Фонді сприяння розвитку мистецтв України, в Інституті україно-російських відносин РНБО. В Державному інституті сім'ї і молоді досліджувала питання профілактики нехімічних залежностей, гаджет аддикцій серед молоді і адвокувала (успішно) закриття ігрових автоматів.

Займалась бізнесом. В 2007-2012 рр. Організувала волонтерський родинний мандрівний фестиваль “Як намалювати птаха…” і  мережу родинних центрів при школах, дитячу медіастудію “Птахи”. В 2012 заснувала Міжнародну зелену школу у високогірному селі Космач і побудувала центр неформальної освіти.

 З початком війни вся діяльність була спрямована на забезпечення доступу до української освіти дітям, молоді, що постраждали від війни.

Для адвокації спеціалізованої наукової освіти для школярів організувала Громадянську платформу з реформування наукової освіти в Україні. Успішно проадвокували окремий розділ  і статті про наукову освіту в 2х законах України.

Авторка методик GREEN STREAM, які поєднують науку, математику і традиційне мистецтво в освітньому просторі 21 ст.

Вірю в якісну дистанційну освіту. Мрію про доступ до інноваційної освіти для дітей з малих міст і сіл. Для цього в 2020 започаткувала власний освітній стартап. 2021 ініціювала всеукраїнський рух з вченими на підтримку стартаперства серед школярів. 

Заміжня. Дружина Ігоря Жданова, коменданта Майдану, міністра молоді і спорту 2014-2019 рр.

Маю сина і доньку, які навчались і працюють в Україні. Це моя найбільш успішна історія.

Люблю народну творчість, в'язання, лижі, науково-популярну літературу, спостерігати за зорями і милуватись красою простих речей.

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА