17:40 13.08.2020

Автор СВІТЛАНА ПАНАІОТІДІ

Нова хвиля приватизації: велика робота та поштовх для розвитку

2 хв читати
Нова хвиля приватизації: велика робота та поштовх для розвитку

Світлана Панаіотіді, заступниця міністра розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України

 

Вчора 12 серпня на засіданні Уряду було прийнято рішення передати майже 200 підприємств в управління Фонду держмайна для подальшої приватизації. Це непрофильні та неприбуткові активи, переважна більшість з яких не здійснює виробничої діяльності, потребує відновлення та інвестицій. 

За лаштунками залишилось багато того, про що не пишуть в новинах: погодження в 44 органах влади, кількість відправлених листів та протоколів, узгоджувальних нарад, конференц-колів, Урядових комітетів, сварок і примирення.

З березня і до сьогодні - це велика робота команди Мінекономіки, яку я хочу відзначити. 

На початку розроблення проекту розпорядження для приватизації пропонувалося 386 об’єктів. Після численних погоджень і доопрацювань, врахування зауважень та пропозицій, ця кількість суттєво зменшилась. Але ми плануємо продовжувати далі підготовку рішень Уряду про передачу на приватизацію великої кількості державних підприємств, які тягнуть з бюджету кошти на утримання і погашення боргів та на яких паразитують корупціонери. 

Публічні прозорі аукціони вже показали свою ефективність. Результати свідчать, що інвестори зацікавлені у придбанні та розвитку колишніх держпідприємств, навіть Covid-19 не стає на заваді. З початку 2020 року Фонд держмайна вже провів в електронній торговій системі Прозорро.Продажі 269 успішних аукціонів, на суму 1,65 млрд грн. Очікувана загальна балансова вартість активів підприємств, щодо яких вчора було прийнято рішення про приватизацію, становить понад 10 млрд. грн.

Немає сумніву, що прозора та чесна приватизація збиткових підприємств дасть поштовх до подальших інвестицій, створення робочих місць, наповнення бюджетів податками та розвитку регіонів. 
 

Загрузка...
Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА