14:30 22.04.2021

Автор АЛЬОНА ОГОНЕСЯН

Сквош: ігри розуму або найрозумніший вибір

4 хв читати
Сквош: ігри розуму або найрозумніший вибір

Альона Огонесян, віцепрезидентка Федерації сквошу України

 

Часом сквош називають грою бізнесменів. Багато, хто намагається пояснити це елітарністю виду спорту, – підприємець хоче відчувати приналежність до вищого класу і тому обирає сквош. Але більшість навіть не здогадується, що все навпаки, що це, насамперед, сквош і необхідність мислити стратегічно під час гри допомагають людям ставати успішними і розвивати підприємницькі здібності.

Давайте з'ясуємо, як все насправді, і чому сквош – це гра успішних людей.

Світ захоплень

Технології розвиваються все швидше і відкривають перед людством все нові і нові можливості, але, водночас, люди постійно повертаються до витоків і традицій, а тому найпопулярнішими хобі наших співвітчизників залишаються: рукоділля – 22%, полювання і риболовля – 21%, книги – 20%. Після цього квітникарство – 16% і лише потім спорт – 13%, домашні тварини – 10%, подорожі – 6% і колекціонування – 5%.

Професор Манфред Кетс де Вріс у бестселері "Рівняння щастя" ділиться висновком: хобі, не пов'язані з професійною діяльністю, дозволяють "включати" ті здібності, ті частини головного мозку, які пасивні під час роботи, і підтримувати їх у хорошому тонусі. "Не важливо, чим ви захоплюєтеся – риболовлею, спостереженням за птахами, розведенням троянд або ... спусками на гірських лижах по цілині. Будь-яке хобі вносить у життя елемент гри, підсилює творчу активність, дозволяє скоригувати погляди на життя і професійні підходи", – констатує автор.

Підприємець – робота non-stop

Психологи вважають, що у взаємозв'язках між захопленнями і роботою існують дві тенденції: одні шукають у хобі те, чого їм бракує в роботі, інші – продовження, нових деталей професійної діяльності.

І ось саме ці, інші, на думку фахівців, мають підприємницький склад характеру.

Причому у більшості підприємницьких людей хобі є ще одним корисним побічним ефектом – тренінговим. Шахи – це тренування пам'яті і стратегічного мислення, екстремальні види спорту – розвиток безстрашності і навичок швидко ухвалювати рішення у критичних ситуаціях, все разом – ніби психотерапія для людей, що живуть напруженим життям: заспокоює нерви, дарує спілкування з друзями, дозволяє відволіктися і просто відпочити.

Сквош виявився осередком цих функцій: він дає форму, стимулює думку, формує цікаве коло спілкування і взагалі робить вас трохи особливим.

Особливі вибрали особливе

Із неприбраних середньовічних вуличок і в'язниць сквош перебрався в престижні британські школи, де і відшукав свою другу батьківщину. Спершу дивувалися – чому саме економічні школи? Відповідь проста: там навчається еліта, і на етапі становлення вона, свідомо чи підсвідомо, обирала для себе символи й атрибути, що найбільше відповідали запитам. І "плебейське" походження сквошу не мало значення – він на практиці давав саме те, чого вимагали майбутні лідери нації і бізнесу.

Стратегія і тактика гри в цьому сенсі універсальна: швидкий рух, необхідність маневрувати на обмеженій території, прораховувати дії на кілька кроків вперед (за себе і суперника) і блискавично наносити переможний удар. Власне, сквош можна цілком обґрунтовано назвати бізнес-симулятором для керівника, який дійсно навчає:

• відчувати себе переможцем;

• мислити як переможець;

• рухатися з високою швидкістю;

• бути гнучким;

• тримати удар.

 

Не випадково сьогодні сквош стає корпоративним видом спорту успішних компаній – кращого тімбілдингу не придумаєш. До того ж співробітники завжди в хорошій формі.

Які якості бізнесмена розвиває сквош?

• Стрімкість реакції і здатність вгамувати пристрасті – на користь раціо;

• Тактика і гнучкість. Як і в бізнесі, у грі можна багато передбачити – але не все, тому доводиться змінювати план, підлаштовуватися під наявну ситуацію, заколисувати увагу суперника/конкурента, дивувати – і перехоплювати ініціативу;

• Стримування дистанції/конкурентів. Гра, переговори –  і там, і там є точка, коли важливо утримувати і стримувати суперника, тримаючи дистанцію/темп або паузи. Тест на витривалість і витримку;

• "Читати" людину. Наші суперники, конкуренти і –  так, саме вони – партнери, можуть розкритися з несподіваного боку саме в грі або в напружений момент справи. Людина на корті не стримує емоцій і відпускає їх хоча б на мить – вчіться ловити такі "моменти відвертості".

Сквош у кількох обличчях

У сквош грають мільйони, але мільйонерами стають одиниці. Як і справжніми чемпіонами. Але сквош залишається частиною життя, незалежно від банківського рахунку, більше того –  заможні люди вкладаються в улюблений вид спорту і підтримують інших спортсменів.

Наприклад, бізнесмен-мільярдер Марк Уолтер з дружиною фінансують приз у розмірі одного мільйона доларів і спонсорську угоду на кілька мільйонів для Асоціації професійного сквошу (PSA) – завдяки цьому чемпіонат світу PSA став першим турніром зі сквошу з такою великою винагородою.

А засновник і власник мережі спортивних магазинів Sports Direct і футбольного клубу "Ньюкасл" Майк Ешлі став мільярдером уже після того, як захопився сквошем. У 16 років він кинув школу, вирішивши стати професійним спортсменом, але отримав травму, і змушений був перейти на тренерську роботу. Через декілька років він узяв позику і відкрив перший магазин Sport & Ski в Maidenhead – наразі його мережа нараховує більше 700 точок продажу, а  статок перевищив 3 мільярди фунтів.

Не є винятком і "офіційно не бізнесмени", але підприємливі знаменитості – Х'ю Джекман, Том Круз, Мішель Пфайфер, Едді Мерфі.

Гарна компанія?

Приєднуйтесь!

 

Загрузка...
Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА