Інтерфакс-Україна
12:25 03.05.2019

Продаж об’єктів «малої» приватизації приніс понад 1 млрд грн доходу в держбюджет – Саєнко

2 хв читати
Продаж об’єктів «малої» приватизації приніс понад 1 млрд грн доходу в держбюджет – Саєнко

 

Продаж об’єктів «малої» приватизації через прозорі електронні аукціони в системі «Prozorro.Продажі» за 9 місяців з її старту вже приніс державі понад 1 млрд грн доходу, повідомив Міністр Кабінету Міністрів України Олександр Саєнко.

За його словами, за вказаний час було проведено 808 аукціонів в системі «Prozorro.Продажі», на яких продано 552 об’єкти державної власності, виставлені на аукціон Фондом державного майна України та органами місцевого самоврядування.

Зокрема, продаж об’єктів нерухомого майна приніс 826 мільйонів гривень, майнових комплексів - 103 мільйони, корпоративних прав – 101 мільйон, транспортного обладнання на 29,5 мільйона, промислової техніки на 10 мільйонів.

«Маємо ось такі рекорди «малої» приватизації: найдорожчий успішно проданий лот – 57 млн грн за пакет акцій «Тернопільського радіозаводу «Оріон»; найдорожчий виставлений лот – 50 млн грн за приміщення у Львові на площі Ринок загальною площею 481 кв. м; найбільше зростання ціни – 80000% за господарське приміщення загальною площею 65 кв. м у Хмельницькій області», - додав Міністр.

Між тим, Олександр Саєнко наголосив, що, на жаль, «велика» приватизація до цього часу все ще заблокована судом.

«Це свідчить, що прозорий процес, який був розпочатий Урядом, Міністерством економічного розвитку і торгівлі України, Фондом державного майна України спільно з нашими міжнародними партнерами точно не всіх влаштовує. Безпрецедентний випадок, коли Уряд і Фонд держмайна внаслідок судового рішення із забезпечення позову позбавлені можливості розпочати пошук і залучення інвестицій в державний сектор», - підкреслив він.

У січні 2018 року прийнято новий Закон про приватизацію державного та комунального майна, який значно спростив порядок продажу державного майна, зробив його більш прозорим та відкритим. Законом передбачено поділ усіх об’єктів, що підлягають приватизації за вартістю активів на малу приватизацію (вартість активів до 250 млн. гривень) та на велику приватизацію (вартість активів - більше 250 млн. гривень).

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Держслужба зайнятості вперше виплатила ФОПу з інвалідністю компенсацію за облаштування робочого місця

Перехід до проєктного фінансування підвищить безпеку інвесторів в житло - думка

"Укрнафта" тренує власні моделі штучного інтелекту на даних нафтогазовидобутку за 65 років

Китай заборонив місцевим авіакомпаніям прийом поставок літаків Boeing

МЕА під тиском торговельних війн знизило оцінку зростання світового попиту на нафту в 2025 р. на 300 тис. б/д

ЄС опублікує план припинення імпорту російської нафти та газу в травні

ЄБРР надає Райффайзен Банку гарантію розподілу портфельних ризиків для інвестицій EUR100 млн в енергетику

Audi і Porsche відкличуть понад 60 тис. автомобілів

ДТЕК за тиждень повернув енергопостачання для 75,5 тис. абонентів в Донецькій і Дніпропетровській областях

Переговори з Болгарією про закупівлю обладнання для ХАЕС-3,4 все ще тривають через її ініціативу підвищити суму угоди – нардеп

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА