19:10 17.10.2019

Енергетичний комітет ВР схвалив законопроект щодо анбандлінгу "Нафтогазу"

2 хв читати
Енергетичний комітет ВР схвалив законопроект щодо анбандлінгу "Нафтогазу"

Комітет Верховної Ради з питань енергетики та житлово-комунальних послуг схвалив законопроект №2239-1 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів у зв'язку з відокремленням діяльності з транспортування природного газу", повідомив голова АТ "Магістральні газопроводи України" ("МГУ") Олександр Лісніченко.

"Комітет ВР з питань енергетики та житлово-комунальних послуг 10 голосами (при 15 присутніх) підтримав проект №2239-1", - написав він на своїй Facebook-сторінці в четвер.

Лісніченко наголосив, що проект головним чином передбачає збереження газотранспортної системи (ГТС) у 100%-й власності держави.

"Управління ГТС здійснюватиметься прозоро зрозумілою корпоративною конструкцією, що уможливить одночасно створити незалежні умови для оператора ГТС та збереже контроль над цінним активом в державі", - написав він, додавши, що це рішення дасть змогу просуватися далі на шляху сертифікації оператора ГТС.

Як прокоментував, у свою чергу, голова НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв, Секретаріат Енергетичного співтовариства вже підтвердив відповідність цього законопроекту, необхідного для своєчасного завершення анбандлінгу, вимогам Третього енергетичного пакета та рекомендував документ до якнайшвидшого ухвалення Верховною Радою.

Коболєв також додав, що згідно з проектом закону Національна комісія, що здійснює регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП) отримає розширені повноваження для моніторингу та контролю незалежного оператора ГТС.

За словами голови НАК, після ухвалення парламентом законопроекту Україна отримає можливість ефективно завершити процес відділення діяльності з транспортування природного газу та посилити свої позиції на переговорах щодо транзиту.

Згідно з даними на парламентському сайті, законопроект №2239-1 було зареєстровано в четвер, 17 жовтня. Його тексту наразі немає.

Як повідомлялося, Кабінет Міністрів України 18 вересня 2019 року оновив план анбандлінгу "Нафтогазу". Новим оператором буде ТОВ "Оператор газотранспортної системи України" (ОГТСУ, 100% "дочка" АТ "Укртрансгаз"), яке з 1 липня 2019 року здійснює функції з технічної експлуатації ГТС та має відповідний персонал.

ОГТСУ буде передано у власність АТ "Магістральні газопроводи України" ("МГУ"), 100% акцій якого Кабмін вирішив передати в управління Міністерству фінансів. Одночасно держава передасть новому оператору в управління газотранспортну систему терміном на 15 років.

ГТС України має загальну протяжність газопроводів близько 38 тис. км, до неї входять 73 компресорні станції та понад 1,4 тис. газорозподільних станцій.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Турпотік до Іспанії за півроку впав більш ніж на 70%

Доходи держбюджету в липні-2020 перевиконано на 8%

Мінфін видав перші ліцензії на виробництво спирту приватним компаніям

Половина членів комітету монетарної політики НБУ 22 липня бачила облікову ставку незмінною в 2020 р., троє допускали зниження і двоє - підвищення

Деякі галузі позбавлені можливості застосовувати програмний РРО з технічних причин

Головою "Укренерго" обрано Кудрицького

Станом на 1 серпня у рамках програми "Доступні кредити 5-7-9%" уже видано кредитів більше ніж на 3,3 млрд грн для 1755 компаній - заступник глави ОП

Ціни на кавуни в Україні втричі вищі за торішні - УПОА

"Нова пошта" встановила 200 поштоматів біля магазинів "АТБ" у 95 містах

За період карантину 83 тис. ФОП отримали 554 млн грн держдопомоги на дітей, програма призупиняється з вересня - Мінсоцполітики

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА