11:53 18.12.2024

Тікток став основним інструментом російських операцій проти мобілізації - дослідження InfoLight.UA

2 хв читати
Тікток став основним інструментом російських операцій проти мобілізації - дослідження InfoLight.UA

Російські інформаційно-психологічні операції активно використовують тікток для поширення антимобілізаційних наративів, що має великий і швидкий вплив на суспільні настрої, особливо серед молоді.

Про це свідчать дані якісного опитування щодо впливу дезінформації на мобілізаційні процеси в Україні, яке було проведене аналітичною групою InfoLight.UA та презентоване в агентстві "Інтерфакс-Україна" в середу.

"Дослідницько-аналітична група InfoLight.UA з травня 2022 року системно відстежує ці впливи, співпрацюючи з відповідними службами Сил безпеки та оборони України. У цій роботі з кінця 2022 року застосовуються рішення на базі штучного інтелекту", - сказав керівник групи Юрій Гончаренко.

За словами політолога Андрія Миселюка, головна мета російських ІПСО - зруйнувати консолідацію українського суспільства для опору агресії та закріпити сумніви в можливості досягнення цілей України у війні.

Експерти наголошують, що соціальна мережа "Тікток" потребує посиленої уваги та регулювання, навіть більшого, ніж телеграм, через її вірусний потенціал і швидкість поширення дезінформації.

Як повідомляє InfoLight.UA, дослідження проводиться у два етапи: якісне та кількісне опитування. Представлено результати першої хвилі якісного дослідження, заснованого на глибинних інтерв'ю з представниками ключових груп. Досліджувані групи включали українських чоловіків-біженців, які перебувають за кордоном, та чоловіків в Україні: військовослужбовців, осіб, які очікують на мобілізацію, та тих, хто уникає призову.

Друга хвиля, що включатиме кількісне опитування, буде завершена й оприлюднена приблизно за місяць. Вона дасть змогу систематизувати отримані якісні дані й надати статистично обґрунтовані висновки для подальшого аналізу.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Борг держави перед Autostrada за виконані у 2022-2024 рр. роботи становить понад 3 млрд грн

Рада бізнес-омбудсмена розробила рекомендації для усунення бар’єрів у відновленні критичної інфраструктури

В України є потенціал до мобілізації від 300 до 800 тисяч добровольців – дослідження

Медмережа "Добробут" планує розширити роботу за ПМГ, очікує на контрактування з НСЗУ

Приватні клініки готові до роботи у ПМГ, але пропонують перегляд підходів до формування її пакетів для зниження собівартості медпослуг

МОЗ продовжує перешкоджати входженню приватних клінік в ПМГ та створює дискримінаційні умови для них - учасники ринку

Київські парки зменшилися на 800 га за 10 років – КЕКЦ

Ветерани з ампутаціями: Суспільство має прийняти той факт, що людей із ампутаціями ставатиме більше

Заповідними на Київщині у 2024 році стали 23 нові об'єкти, зокрема ділянки Змієвих валів

Чоловіків 50+ мобілізують лише в частини забезпечення - РТЦК

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА