Інтерфакс-Україна
12:27 08.07.2016

Глава Міненерговугілля України заявляє про добудову двох блоків Хмельницької АЕС і будівництво двох ГАЕС

2 хв читати
Глава Міненерговугілля України заявляє про добудову двох блоків Хмельницької АЕС і будівництво двох ГАЕС

Програма відмови України від імпорту газу передбачає нарощування вироблення електроенергії, зокрема за рахунок добудови двох блоків Хмельницької АЕС та будівництва гідроакумулювальних електростанцій, заявив міністр Ігор Насалик в інтерв'ю журналу "Фокус".

"Уже досягнуто домовленості з добудови двох блоків Хмельницької АЕС. Крім того, я на минулому тижні був у США і вже знайшов кошти на будівництво двох гідроакумулювальних ГЕС", - сказав глава Міненерговугілля.

За його словами, ще один напрямок роботи - модернізація електромереж, зокрема зниження реактивної потужності в мережах зі змінним струмом.

"Енергоатом" є оператором всіх чотирьох чинних АЕС України. Експлуатує 15 енергоблоків, оснащених водо-водяними енергетичними реакторами загальною встановленою електричною потужністю 13,835 ГВт.

У листопаді 2015 року президент НАЕК "Енергоатом" Юрій Недашковський повідомив, що чеська Škoda підтвердила готовність брати участь у завершенні будівництва 3-го і 4-го блоків Хмельницької АЕС шляхом виробництва двох комплектів реакторних установок. Переговори зі Škoda почалися після денонсації Верховною Радою угоди про завершення будівництва Х3/Х4 спільно з РФ. За словами глави "Енергоатома", реалізація цього проекту на ХАЕС обійдеться Україні в близько EUR4 млрд.

Наприкінці січня 2016 року колишнє керівництво Міненерговугілля спрямувало НАЕК "Енергоатом" і НЕК "Укренерго" листа про необхідність додаткового вивчення доцільності завершення будівництва Х3/Х4 на наявних конструкціях.

У Міненерговугілля також вважали за необхідне додатково проаналізувати ризик залучення до будівництва блоків чеської Škoda JS a.s., оскільки власником цієї компанії є російська компанія (ВАТ "Об'єднані машинобудівні заводи" - ІФ).

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Зеленський обговорив з королем Нідерландів продовження оборонної допомоги Україні

в Україну з РФ та ТОТ повернулись 15 українців за процедурою взаємного возз’єднання сімей – зустріч Лубінця і Москалькової

Суд відмовив Держетнополітики у задоволенні апеляції щодо забезпечення позову у справі про припинення діяльності УПЦ (МП)

Головним пунктом порядку денного саміту ЄС буде Україна – високопосадовий європейський дипломат

Шмигаль на "Рамштайні" звернувся до партнерів із пропозицією спрямовувати щонайменше 0,25% ВВП на оборонні потреби України

Сибіга закликав держави-члени ЄС увалити рішення щодо "репараційного кредиту" цього тижня: є щонайменше 5 причин, чому це необхідно саме зараз

США залишили в силі вимоги вивести українські війська з Донбасу - ЗМІ

Канада на "Рамштайні" оголосила про новий пакет підтримки України

Україна, Молдова та Нідерланди першими підписали Конвенцію про компенсаційну комісію для України

Україна та партнери профінансують контракти для військових, які захочуть лишитися в армії після війни – Зеленський

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА