Інтерфакс-Україна
15:55 30.11.2013

Ющенко засуджує силовий розгін Євромайдану та закликає Януковича відправити главу МВС у відставку

1 хв читати
Ющенко засуджує силовий розгін Євромайдану та закликає Януковича відправити главу МВС у відставку

Третій президент України (2005-2010) Віктор Ющенко засуджує розгін Євромайдану в Києві та закликає главу держави Віктора Януковича відправити у відставку міністра внутрішніх справ Віталія Захарченка, а також звільнити начальство міліції, яке давало накази щодо силових дій.

"За розгін мирної студентської демонстрації спецзагоном міліції з безпрецедентною жорстокістю, побиття людей молодого віку підготовленими бійцями спецпідрозділу, публічно озвучену брехню, яка все це намагається виправдати, має настати політична відповідальність керівника Міністерства внутрішніх справ. Дії, вчинені міліцією цієї ночі, не можуть бути виправдані в демократичній цивілізованій країні", - йдеться в письмовому коментарі В.Ющенка агентству "Інтерфакс-Україна".

На його думку, розправа "молодих людей у формі" з цивільними ровесниками за їхні політичні погляди може стати "зачатком громадянської війни".

"Це білоруський політичний сценарій", - вважає В.Ющенко.

Він закликав привести ситуацію до цивілізованих норм, коли громадяни можуть вільно висловлювати свою позицію і проводити мирні зібранні, зокрема й для озвучування політичних вимог до влади.

"Переховування активістів у Михайлівському соборі демонструє, як далеко ми сьогодні відійшли від сучасних демократичних норм. У соборах переховувалися українці від татаро-монгольських навал тисячу років тому. Сьогодні ми повинні дослухатися до голосів західних демократичних урядів і припинити будь-які неправові дії щодо активістів Майдану", - вважає третій президент.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

У Нідерландах відкрилися виборчі дільниці на дострокових виборах у парламент

Порошенко закликав зупинити транзит російської нафти через "Дружбу"

Кличко: У Страсбурзі підписали меморандум щодо впровадження Громадських асамблей у містах України

Кличко запросив до України моніторингову місію Ради Європи щодо тиску на органи самоврядування

Україна пропонує ЄС надання їй статус спостерігача у процесі реформування Спільної аграрної політики Євросоюзу - Качка

США очікують від Угорщини відмови від нафти РФ і закликають Китай тиснути на Москву – посол США при НАТО

Міністерства оборони України та Великої Британії домовилися про спільне виробництво дронів-перехоплювачів - Умєров

Мелоні на засіданні Коаліції охочих наголосила на важливості єдності Європи та США

Зеленський: Тиск на російську нафту – це інструмент для закінчення війни

Питання використання заморожених актививів РФ має бути вирішено до Святвечора – прем’єр-міністерка Данії

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА