Інтерфакс-Україна
14:20 02.09.2014

Глава МЗС України вдячний генсеку Ради Європи за допомогу у питанні звільнення українців, затриманих у Росії

2 хв читати
Глава МЗС України вдячний генсеку Ради Європи за допомогу у питанні звільнення українців, затриманих у Росії

Генеральний секретар Ради Європи Торбйорн Ягланд сприяє якнайшвидшому звільненню українців, затриманих у Росії, повідомив міністр закордонних справ Павло Клімкін.

"Для мене дуже важливо, що пан Ягланд підтримує та активно працює над звільненням політв'язнів, яких зараз утримують у Росії", - повідомив П.Клімкін після переговорів з Т.Ягландом у вівторок у Києві.

Він уточнив, що йдеться про українську льотчицю Надію Савченко, режисера Олега Сенцова та інших осіб.

"Ми разом ніколи не зупинимося, доки не звільнимо політв'язнів, та допомога Ради Європи у цьому контексті є абсолютно критичною", - сказав П.Клімкін.

Він також поінформував, що на зустрічі обговорювалося питання підготовки нового плану співробітництва на 2015-2017 рр .. між Україною та Радою Європи.

"Над ним ми зараз працюємо, і він має привести нас до якісного поліпшення нашої взаємодії і реформ, що здійснюватимуться в Україні. Таким чином, Рада Європи і Україна разом працюють над своєрідною історією успіху", - наголосив П.Клімкін.

У свою чергу, генсек Ради Європи зазначив, що український народ і українська держава "зіткнулися з відкритою військовою агресією на території України".

"Цей конфлікт, ця ситуація є ситуацією нинішнього дня, цей конфлікт міг би відбутися в минулому, але не зараз", - наголосив Т.Ягланд.

За його словами, очевидним є факт порушення територіальної цілісності України і порушення принципу верховенства права.

"Очевидним є чітке порушення територіальної цілісності України, а також верховенства права на території країни-члена Ради Європи. У статуті організації чітко прописано, що країни зобов'язані мирним шляхом вирішувати всі конфлікти на території країн-членів організації", - наголосив Т.Ягланд.

Він також відзначив важливість досягнення деескалації ситуації мирним шляхом та вирішення гуманітарних проблем не лише в східних регіонах, але і щодо осіб, які вимушено виїхали з цих регіонів.

"Я далі поїду до Москви і там буду говорити про зобов'язання, які взяли на себе країни-члени Ради Європи, про статутні зобов'язання та про зобов'язання перед дотриманням прав людини", - повідомив генсек Ради Європи.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Порошенко: Резолюція ЄНП підтвердила підтримку України та вимогу справедливого миру

Президент підписав закон про закріплення права волонтерів на визнання компетентностей

Про відокремлення переговорів про вступ до ЄС для України і Молдови не йдеться – Порошенко після зустрічі з фон дер Ляєн

Партнери мають консолідувати зусилля для допомоги Україні, в тому числі з членством ЄС, - Кличко на зустрічі з фон дер Ляєн

Сибіга допустив мирні переговори у будь-якому форматі після реального і тривалого припинення вогню

Роз’єднати чи ні переговорний процес про вступ в ЄС України та Молдови можуть вирішувати тільки держави-члени - Єврокомісія

Кличко обговорив із президентом ЄНП посилення допомоги Україні та захист демократії

РФ і Україні треба якнайшвидше укласти угоду, Трамп не готовий чекати занадто довго - Волтц

Трамп про мирну угоду: побачимо, що станеться протягом тижня, ми на завершальному етапі

Стефанчук: ніхто, крім країн НАТО, не має права вето на шлях України до Альянсу

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА