Інтерфакс-Україна
16:29 14.09.2019

Лайчак: "Формула Штайнмаєра" - хороша основа для виконання Мінських угод

1 хв читати
Лайчак: "Формула Штайнмаєра" - хороша основа для виконання Мінських угод

Міністр закордонних справ Словаччини, яка головує в ОБСЄ, Мирослав Лайчак вважає, що "формула Штайнмаєра" є хорошою основою для виконання Мінських угод.

"Для мене повернення довіри - це повне виконання Мінських угод, якщо це буде прозоро й без будь-яких ігор. У нас навіть є хороший принцип, як правильно читати Мінські угоди, - це "план Штайнмаєра". Я вважаю, що це хороша основа", - сказав він, виступаючи на 16-й щорічній зустрічі Ялтинської Європейської Стратегії (YES) у суботу в Києві.

При цьому Лайчак назвав необхідні елементи мирного врегулювання: "Для миру необхідний мирний план урегулювання, інструменти й бажання цього досягти, які підтримували б люди. В Україні є мирний план - Мінські угоди, є інструменти – "нормандська група", Тристороння контактна група, СММ ОБСЄ, а також залученість США - Курт Волкер (спецпредставник США з питань України - ІФ). Донедавна нам бракувало політичної волі, бажання виконувати Мінські угоди".

Глава МЗС Словаччини також наголосив на необхідності зберігати міжнародну єдність на підтримку України.

"Потрібно зберігати єдність міжнародної спільноти. Я не думаю, що було б правильно говорити наразі про якісь поступки, оскільки Україна сьогодні є жертвою агресії - потрібно повернути мир і відновити територіальну цілісність. Необхідно показати, що ми справді серйозно до цього ставимося", - резюмував дипломат.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Апарат Верховної Ради передав "Євросолідарності" підписні листи за відставку уряду того ж дня, як отримав запит

Качка: 2028 рік – реалістичний горизонт завершення переговорів про вступ з ЄС

Буданов анонсував на лютий 2026 року події, які відкриють вікно для миру в Україні

Порошенко передав військовим 15 комплексів «Ай-Петрі»: маємо разом захистити країну

Близько 30 нардепів від "Слуги народу" причетні до підготовки заяви про коаліцію та уряд нацстійкості – Кривошеєв

Арахамія: окремі народні депутати мають право на власні позиції, однак ані фракція, ані партія з подібними заявами не виходила

На форумі ветеранок Кличко оголосив про нові ініціативи для захисниць

Рада увійшла у режим консультацій - Стефанчук

Єврокомісія пропонує створити в ЄС "Військовий Шенген"

Представники "Слуги народу" закликають інші фракції до переговорів про створення коаліції національної стійкості - Потураєв

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА