14:45 25.10.2019

Профспілки вимагають від Кабміну вирішити проблему з виплатою ЄСВ для працівників низки підприємств у Луганській обл.

2 хв читати

Київ. 24 жовтня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА - Профспілки закликають Кабінет Міністрів і податкові органи вирішити проблему з виплатою єдиного соціального внеску (ЄСВ) для працівників низки підприємств Луганської області.

"У деяких підприємств області є складнощі з виплатами ЄСВ, пов'язані з двома великими проблемами. Перша - арешт рахунків підприємств із тих чи інших причин, друга - невиплати ЄСВ через відсутність зарплат для працівників шахт", - сказав голова Федерації профспілок Луганської області, голова профспілкового комітету ПрАТ "Сєвєродонецьке об'єднання Азот" Валерій Черниш під час прес-конференції в агентстві "Інтерфакс-Україна" в Києві у четвер.

Він уточнив, що проблема з блокуванням виплат ЄСВ, яка продовжується вже тривалий час, виникла через законодавче неврегулювання. Компанії, чиї рахунки з низки причин є заарештованими (серед них "Об'єднання "Сєвєродонецький Азот", ВАТ "Рівнеазот", АТ "Луганськгаз") здійснюють виплати ЄСВ через третіх осіб - за договором поруки. Однак, незважаючи на рішення Верховного Суду визнати такі платежі, фіскальні органи розцінюють їх як неправомірні. У зв'язку з цим виплати не надходять до Пенсійного фонду, Фонду соціального страхування, а працівникам не нараховують трудовий стаж і не здійснюють виплати за листками тимчасової непрацездатності.

За словами Черниша, необхідні зміни до закону "Про державне соціальне страхування", а також до закону "Про збір та облік ЄСВ".

"Слід також зробити виняток і, згідно з рішенням Верховного Суду, постановою Кабінету Міністрів дозволити визнавати платежі ЄСВ через третю особу на період, доки не буде внесено зміни до законодавства", - сказав він.

У свою чергу заступник голови Федерації профспілок України, голова правління Фонду соціального страхування України Володимир Саєнко наголосив на необхідності створення робочої групи з представників роботодавців, профспілок, податкових органів, уряду для вирішення відповідної проблеми.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Більше ніж 40% жителів Івано-Франківська готові підтримати на виборах нинішнього мера - опитування

Більше ніж 40% жителів Івано-Франківська готові підтримати на виборах нинішнього мера - опитування

Громадські організації виступають проти запропонованого профільним комітетом ВР законопроекту про самоврядування медпрофесій

Звільнення від РРО призведе до тінізації частини аптечного ринку - думка

UkraineInvest представив "інвестиційний путівник" із 60 об'єктами

Комісія з питань захисту бізнесу проведе засідання в жовтні-2020 - UkraineInvest

Результат місцевих виборів в Україні вплине на долю Кабміну і конституційного законопроекту щодо децентралізації - думка

Пандемія COVID-19 може вплинути на зниження явки на місцевих виборах і стати технологією зриву виборів на деяких виборчих дільницях - експерти

Експерти застерігають від маніпуляцій соціологією напередодні місцевих виборів в Україні

Галузь ВДЕ розраховує на виграш справи в КС про визнання неконституційними "зелених" тарифів

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА