Інтерфакс-Україна
15:20 11.05.2021

Автор КІРА РУДИК

Плюс від США та мінус від України. Які больові точки влади оголив візит Блінкена

3 хв читати
Плюс від США та мінус від України. Які больові точки влади оголив візит Блінкена

Кіра Рудик, Голова партії "Голос"

 

Майже рік без співпраці з МВФ. Системний тиск на антикорупційну інфраструктуру. Ручне управління Національним банком. Відсутність змін у судовій системі. Імітація реформи силових та правоохоронних органів. Брутальне втручання у роботу НАК «Нафтогаз». Волюнтаристські рішення щодо корпоративного управління у держпідприємствах. 

Саме так українська влада «підготувалася» до приїзду державного секретаря США Ентоні Блінкена. І якщо від наших американських партнерів Україна отримала чимало сигналів про підтримку територіальної цілісності та збереження Києва у сфері трансатлантичних інтересів, то українська влада, схоже, забула, що співпраця – це дорога з двостороннім рухом.

Який меседж після цього візиту ми отримали від наших союзників? Ентоні Блінкен чітко артикулював, що американська адміністрація не буде толерувати Кремль. Сполучені Штати підтримують Україну на дипломатичному рівні, готові надати військову допомогу. Більше того, наші союзники продовжують послідовно дотримуватися жорсткої санкційної політики.

Однак американська влада не може і не повинна виконувати за Україну всю роботу. Нам чітко окреслили перелік зовнішніх та внутрішніх викликів: Росія, олігархи та корупція. І коли американська адміністрація впроваджує санкції проти Коломойського, очевидно, що українська влада має показати хоч якийсь прогрес у розслідуванні справи про виведення з ПриватБанку 5,5 млрд доларів до його націоналізації. Коли американська влада заявляє про готовність допомогти Україні з вакцинами, то від нашого уряду хотілося б бачити не збереження на посаді Степанова, який провалив роботу у МОЗ, а реальний план вакцинації. Коли наші американські партнери щоразу нагадують про важливість збереження незалежних державних інституцій, то дії влади з втручання в управління «Нафтогазом» виглядають цинічно. Не перший рік тривають спроби, а радше імітація реформи Служби безпеки України і перетворення її на класичну спецслужбу. Водночас план дій щодо членства (ПДЧ) України у НАТО повинен не просто залишатися "найбільш актуальним питанням" для Києва, але для цього мають бути здійснені реальні кроки. 

Українська влада має припинити «плювати в криницю» з допомогою від наших партнерів. Адже ті важливі речі, які владі вдалося реалізувати, і якими вона сьогодні хизується, а саме створення Антикорупційного суду, земельна реформа чи ухвалення банківського закону – це все ж насправді вимоги Міжнародного валютного фонду. Ті вимоги, які блокувалися місяцями та могли бути поховані під тисячами правок від близьких до Коломойського депутатів.

Ці позитивні зміни впроваджувалися скоріше всупереч, ніж завдяки діям влади. І здебільшого завдяки вимогам МВФ, яку влада зруйнувала майже рік тому, коли у результаті політичного тиску, голова НБУ був змушений піти у відставку. Головним підтвердженням цього буде сумна річниця від отримання останнього траншу від МВФ, яка відбудеться вже на початку червня.

Українській владі час повернутися на «рейки» курсу реформ, з яких вона зійшла раніше та продемонструвати свою відданість євроатлантичному курсу. Візит держсекретаря США вказав нам на больові точки, які є фактично головними умовами для того, щоб двостороння зустріч  з американським президентом відбулася. Якщо Україна не хоче опинитися за бортом, українська влада більше не має права на провал.

Ми у свою чергу будемо продовжувати підтримувати всі євроінтеграційні ініціативи та тиснути на владу для того, щоб вони дотримувалися заявлених обіцянок здійснення реформ. Занадто багато часу втрачено.

 

 

ОСТАННЄ

МИКОЛА ФІЛОНОВ

Україна змінює Європу: (останній) шанс для Старого Світу

МИХАЙЛО ЦИМБАЛЮК

Грошова допомога родинам загиблих цивільних: що змінює новий закон і чому це важливо

ОЛЕКСАНДР КАЛЕНКОВ

Металургія – базова галузь промисловості, а не донор аграрної неефективності на залізниці

ВАЛЕРІЙ ЧУРКІН

Математика війни – це не лише про кількість… або Чому надважливо провести уніфікацію БПАК

ВІКТОРІЯ ВАСИЛЬЧУК

Українські архіви "під прицілом": як росія краде нашу історичну пам'ять

ЯРНО ХАБІХТ МУНІР МАМЕДЗАДЕ

Вакцинація на захисті майбутнього України - cтійкість під час війни та щеплення від смертельних хвороб

ДАНИЛО ГЕТМАНЦЕВ

Досвід і уроки трирічної давнини для нас сьогоднішніх

МА ШЕНКУНЬ

"Тарифна дубина" США не зламає хребет Китаю

ОЛЕКСАНДР КРАМАРЕНКО

AI – круто і дуже корисно, але є три "але"

ОЛЕКСАНДР КАЛЕНКОВ

Збитки замість прибутків, або чому Укрзалізниці необхідно оптимізувати норми продажу металобрухту

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА