12:30 10.09.2016

Каськів у Панамі подав клопотання про політичний притулок

4 хв читати
Каськів у Панамі подав клопотання про політичний притулок

Панамський суд обрав екс-голові Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами України (Держінвестпроект) Владиславу Каськіву запобіжний захід у вигляді застави 600 тис. дол., він подав клопотання про політичний притулок, повідомив заступник генерального прокурора України Євген Єнін.

"Цієї ночі (за київським часом) Панамський суд обрав Каськіву запобіжний захід у вигляді застави 600 тис дол. США і обмежив його пересування м. Панама (отже можливі нові селфи з поліцейськими не повинні вводити в оману українську аудиторію). Щойно він заплатить гроші, його звільнять з-під варти", - написав він на своїй сторінці у Facebook.

Є. Єнін також уточнив, що В. Каськіва зобов'язали двічі на відзначатися в дільниці місцевої поліції і наголосив, що екс голова Держінвестпроекту вже подав клопотання про політичний притулок.

"Готовність Каськіва до співпраці з українськими правоохоронцями виявилася "липою". Скороченої процедури екстрадиції не буде. Каськів подав клопотання про політичний притулок. Шанси на задоволення вкрай низькі, однак це додатковий час", - повідомив Є. Єнін.

Пізніше в ефірі телеканалу "112.Україна" Є. Єнін уточнив, що сплатити призначену судом заставу і вийти на свободу В. Каськів зможе лише в понеділок. Його пересування буде обмежене лише містом Панама (столиця держави Панама), а в разі порушення умов звільнення панамський суд може оперативно змінити йому запобіжний захід.

За словами представника Генпрокуратури України, додатковим аргументом для такого рішення суду був той факт, що В. Каськів є резидентом держави Панама – він є власником нерухомості в цій країні.

"Це підтвердили його адвокати – він є власником нерухомості. Адвокати надали суду докази наявності у пана Каськіва (прав) на одну з квартир в районі міста Панама", – повідомив Є. Єнін.

"Більше того, його адвокати допомогли нашому слідства встановити активи, які, можливо, були вкрадені в українського народу, і ми приділимо цьому активну увагу", - додав він.

Водночас Є. Єнін зазначив, що подання В. Каськівим прохання про політичний притулок уповільнює процес його екстрадиції до України.

"Буквально кілька тижнів тому він говорив про свою готовність надати свідчення українському слідству. Однак сьогодні стало зрозуміло, що ні про яку спрощену процедуру екстрадиції вже не йдеться. Згідно з панамським законодавством, у нього є близько півроку на розгляд питання щодо надання йому статусу біженця. І незважаючи на той факт, що аргументи Каськіва є дуже слабкими... тобто він до моменту свого прибуття до Панами перебував у безпечній країні - це країни ЄС, Словаччина або Австрія, де він не подавав клопотання про надання політичного притулку... Більш того, він підозрюється в скоєнні важкого економічного злочину... Тим не менш юридичні процедури можуть затягнутися", - сказав представник Генпрокуратури України.

Як повідомлялося, 18 серпня 2016 року Генеральний прокурор Юрій Луценко заявив: "Ми отримали повідомлення про затримання в Панамі "другого іспанського інструктора" пана Каськіва, якого ми також ологосили в міжнародний розшук за ст. 191 (розкрадання) та іншим службовим злочинам".

Прес-секретар генпрокурора Лариса Сарган на своїй сторінці у Facebook 22 серпня повідомила, що напередодні клопотання про видачу В. Каськіва вже було передано до Міністерства закордонних справ України, "тепер вже дипломатичними виконавцями зазначені документи будуть направлені панамської стороні".

Сам В. Каськів спростував заяву Ю. Луценка про нібито своє затримання в Панамі. У своєму блозі на сайті інтернет-видання "Українська правда" він розмістив фото з панамським поліцейським і свіжою газетою в руках і написав: "Мене ніде не затримували і, тим більше, ніколи не заарештовували ні в Панамі, ні де-небудь ще. Ніякої картки Інтерполу про мене не існує. Інформація про мої "злочини" є лише в побажаннях політично мотивованих українських "правоохоронців". Приводом для події є звичайне з'ясування панамської міграційною службою мого міграційного статусу при перетині кордону з Коста-Рікою, куди я планував поїхати з друзями та сім'єю".

У свою чергу, Генпрокуратура стверджує, що на В. Каськіва виставлено "червону картка" Інтерполу. Правоохоронці вживають заходів для його екстрадиції до України. 1 серпня 2016 року Генеральний секретаріат Інтерполу опублікував "червону картку" про міжнародний розшук з метою арешту та екстрадиції В. Каськіва для притягнення до кримінальної відповідальності за ч. 5 ст. 191 КК України (заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчинене за попередньою змовою групою осіб, в особливо великих розмірах) і ч. 2 ст. 366 КК (службове підроблення).

У відомстві, посилаючись на повідомлення Національного центрального бюро Інтерполу в Панамі, інформують, що 18 серпня 2016 року В. Каськіва зупинили на кордоні з Коста-Рикою після того, як 17 серпня йому було відмовлено у в'їзді.

8 вересня, Тобто Єнін повідомив про отримання Генпрокуратурою від Інтерполу підтвердження про арешт в Панамі В. Каськіва.

Є. Єнін зазначив, що протягом 48 годин після затримання буде проведено судове слухання, під час якого буде відомою процедура видачі в Україну. У разі добровільної згоди з боку В. Каськіва, ця процедура може тривати 30 днів.

За словами заступника генпрокурора, панамська влада не має жодних застережень щодо видачі В. Каськіва Україні.

В. Каськів у 2010-2014 рр. очолював Державне агентство з інвестицій та управління національними проектами України.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА