Інтерфакс-Україна
11:16 09.02.2018

Міненерговугілля: Управлінням ГТС України зацікавилися вже 8 міжнародних компаній

2 хв читати
Міненерговугілля: Управлінням ГТС України зацікавилися вже 8 міжнародних компаній

Інтерес до управління газотранспортною системою (ГТС) України виявили вже вісім міжнародних компаній, повідомив агентству "Інтерфакс-Україна" радник міністра енергетики та вугільної промисловості України Максим Белявський.

"Сьогодні проходить процедура прийому і вивчення пропозицій від зацікавлених компаній. Станом на 1 лютого було отримано пропозиції від восьми провідних компаній світу", - сказав він.

М.Белявський нагадав, що термін прийому пропозицій від потенційних партнерів з управління ГТС країни було продовжено з 1 лютого до 1 березня 2018 року.

"З метою більш ретельного вивчення очікувань і пропозицій міжнародних партнерів, а також синхронізації даного процесу з прогресом створення незалежного оператора газотранспортної системи було прийнято рішення продовжити термін прийняття пропозицій до 1 березня 2018 року", - додав він.

Як повідомлялося, Міністерство енергетики та вугільної промисловості України від 28 грудня 2017 офіційно запросило потенційних партнерів з управління ГТС країни до попередніми консультацій. Запрошення відправлені в посольство США, а також представництво ЄС в Україні, з проханням поширити цю інформацію серед 25 країн ЄС.

Від потенційних партнерів, зокрема, очікується інформація: про відповідність потенційного партнера статті 21 закону України "Про ринок природного газу"; опис корпоративної структури із зазначенням кінцевих бенефіціарів; економічні та фінансові показники; кваліфікація і досвід роботи в транспортуванні; технічні характеристики ГТС потенційних партнерів; очікувані умови участі в конкурсі; модель можливого спільного управління. Після обробки отриманих матеріалів з кожним потенційним партнером ГТС будуть проведені усні консультації.

Раніше було заявлено, що, крім Snam (Італія) / Eustream (Словаччина) і Gasunie (Нідерланди)/GRTgaz (Франція), з якими підписані відповідні меморандуми, інтерес до управління ГТС України також виявила "німецька група".

Україна в 2017 році збільшила транзит природного газу через свою ГТС на 13,7% (на 11,257 млрд куб. м) порівняно з 2016 роком - до 93 млрд 457,1 млн куб. м, зокрема транзит до Європи становив 90 млрд 749,2 млн куб. м, до Молдови - 2 млрд 707,9 млн куб. м.

Пропускна здатність ГТС України на вході становить 288 млрд куб. м, на виході - 178,5 млрд куб. м, зокрема в країни Європи - 142,5 млрд куб. м, Молдову - 3,5 млрд куб. м.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Зеленський лідерам країн-членів JEF: коли ми доб’ємося припинення вогню, нам потрібен буде моніторинг

Робота Коаліції охочих допоможе посилити всю наявну архітектуру безпеки Європи – Зеленський лідерам країн-членів JEF

Коментувати ефіри "Євробачення-2025" в Україні будуть телеведучий Мірошниченко, громадський діяч Педан, комік Куран і співачка alyona alyona

Каллас припускає, що США рано чи пізно приєднаються до Спецтрибуналу

Революція на воді: як дрони Magura нищать російські кораблі

Шмигаль: сьогодні приймається політичне рішення, наступний крок - запуск юридичної процедури створення Спецтрибуналу

Сибіга: У Львові приймаються політичні документи щодо трибуналу, попереду – процедурно-формальне схвалення і угода з Радою Європи

Держави ЄС вже зобовʼязалися надати Україні щонайменше 1,35 млн снарядів до кінця року - Сибіга

Ратифікована угода про корисні копалини виглядає стандартизованою інвестугодою без дискримінаційних положень – юрист

Сибіга анонсував зустріч з угорською стороною щодо вступу в ЄС: ми налаштовані на конструктивний діалог

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА