15:50 20.10.2020

МОЗ має намір побудувати мережу скринінгових центрів для діагностики раку в жінок

3 хв читати

Київ. 20 жовтня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА - Міністерство охорони здоров'я має намір створювати в Україні міжрайонні скринінгові центри для діагностики раку молочної залози та раку шийки матки в жінок, повідомила заступник міністра охорони здоров'я Ірина Микичак на прес-конференції в агентстві "Інтерфакс-Україна" у вівторок.

За словами заступника міністра, пілотний проект, що передбачає створення мережі скринінгових центрів і формування реєстру жіночого населення для поліпшення ситуації з діагностикою раку молочної залози та раку шийки матки, вже реалізовано у Львівській області. Таку модель міністерство має намір поширити на всю територію України.

"Пілотний проект "Онкопревенція та сучасні протипухлинні технології в лікуванні раку молочної залози та раку шийки матки" МОЗ спільно із Львівською ОДА за підтримки Світового банку реалізували в 2017-2019 рр. у Львівській області. Кредит Світового банку на реалізацію проекту становив $10 млн. Завдяки програмі вдалося створити модель діагностики раку молочної залози та шийки матки в жіночого населення України, й надалі ця модель буде поширена на всю країну. Це навчання медичного персоналу, формування реєстру жіночого населення, створення міжрайонних скринінгових центрів", - сказала вона, додавши, що у Львівській області створили сім таких центрів і два експертні центри в обласному онкоцентрі та діагностичному обласному центрі, що дало змогу покрити рівним доступом усе жіноче населення.

Микичак зазначила, що міністерство має намір також "розширити програму реімбурсації на відповідну терапію для жінок". "Нині в Україні досить обмежений доступ до інструментальної діагностики (мамографії). За потреби в 650 мамографів в Україні не більше ніж 250, з яких лише небагато вироблені останніми роками. При цьому в Україні потужна мережа онкомедзакладів. На лікування жінок з онкологією грудної залози в 2020 році закупили препарати на суму 360 млн грн, що не покриває всю потребу", - додала заступник міністра.

Вона також наголосила на необхідності розвивати діагностику на рівні "первинки" та спеціалізованої амбулаторної допомоги, а не в онкоцентрах.

У свою чергу заступник глави Національної служби здоров'я (НСЗУ) Оксана Мовчан зазначила, що НСЗУ за квітень-серпень профінансувала мамографію для 78 тис. жінок за програмою медгарантій і спрямувала на це 13 млн грн.

"Лікування і запобігання онкозахворюванням є одним із п'яти пріоритетів програми медгарантій, і так залишатиметься наступного року. В переліку досліджень, за які НСЗУ виплачує підвищений тариф, є мамографія. За квітень-серпень 2020 року понад 78 тис. жінок безкоштовно зробили мамографію за програмою медгарантій, НСЗУ заплатила за це понад 13 млн грн. Ще 20,5 тис. пацієнток із раком молочної залози отримали медичну допомогу в рамках програми медгарантій", - сказала вона.

"У 2020 році у рамках Програми медгарантій фінансування лікування і діагностики онкозахворювань отримали на 70% більше ніж у 2019 році. Більшість законтрактованих НСЗУ онкомедзакладів отримали більше фінансування, ніж за субвенцією, загалом на 2 млрд грн. Наприклад, Одеський онкодиспансер отримав на 450% більше ніж у 2019 році, Київський обласний онкодиспансер - на 240%, Дніпровський обласний клінічний онкодиспансер - на 230%, Київський міський онкоцентр - на 170%, Криворізький онкодиспансер - на 320%", - додала Мовчан.

Заступник глави НСЗУ нагадала, що безкоштовна допомога пацієнтам із раком молочної залози передбачає: інструментальну та лабораторну діагностику, проведення хірургічного втручання в умовах стаціонару, проведення радіо- і хіміотерапії в стаціонарних і амбулаторних умовах, ліки з Нацпереліку, медичний догляд, перебування і харчування в стаціонарі, психологічну підтримку.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Абсолютна більшість українців виступає проти продажу землі та за референдум - соціологи

Понад половина українців вважають, що з нагоди завершення війни 1941-1945 років слід відзначати День Перемоги 9 травня - опитування

Більше ніж половина українців називає війну Радянського Союзу проти нацистської Німеччини "Великою Вітчизняною війною" - опитування

Зеленський і Бойко очолюють рейтинг кандидатів на президентських виборах - опитування

До ВР проходять чотири партії: "Слуга народу", "ОПЗЖ", "Європейська солідарність" і "Батьківщина" - опитування

Пілотний проект щодо Національної інфраструктури геопросторових даних презентують у травні - міністр агрополітики

Земельна реформа без своєчасного ухвалення судової реформи та розвитку інфраструктури матиме негативні наслідки - політологи

Ми хочемо справедливості й дізнатися причину потрапляння до санкційних списків - "Прометей"

До ВР упевнено проходять чотири партії - UIF

Більшість українців вважають курс розвитку країни неправильним - опитування UIF

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА