14:11 23.12.2020

Понад половина українських інтернет-магазинів не видавали фіскального чека під час купівлі в "чорну п'ятницю" - дослідження

2 хв читати
Понад половина українських інтернет-магазинів не видавали фіскального чека під час купівлі в "чорну п'ятницю" - дослідження

Більше ніж половина українських інтернет-магазинів не видавали фіскального чека під час купівлі товарів у "чорну п'ятницю" в 2020 році, свідчать результати дослідження Науково-дослідного центру незалежних споживчих експертиз "ТЕСТ".

Як повідомив на прес-конференції в агентстві "Інтерфакс-Україна" в середу президент центру Валентин Безрукий, із відслідковуваних 20 відомих інтернет-магазинів фіскальні чеки під час купівлі в "чорну п'ятницю" видали тільки дев'ять, тоді як 11 магазинів видали інші документи (чеки про послуги доставки тощо), за якими п'ять не могли бути ідентифіковані як суб'єкти господарювання.

Так, фіскальних чеків під час купівлі не видали магазини електроніки allo.ua, avic.ua, c.ua, citrus.ua, elmir.ua, estore.ua, f.ua, mobileplanet.uz, mobilluck.com.ua, stylus.ua.

Крім того, в чеку, виданому інтернет-магазином Cactus, було зазначено незареєстровану фізособу-підприємця, а ФОП, зазначена в чеку f.ua, за даними Мін'юсту, вже припинила свою діяльність. Крім того, було виявлено ознаки нелегального імпорту товарів в Україну.

Безрукий також наголосив, що під час замовлення товарів з доставкою фіскальний чек додається до покупки вкрай рідко.

Дослідницький центр також проаналізував коливання цін у "чорну п'ятницю" і після неї, що дало змогу зробити висновок про наявність реальних знижок у цей період. Так, у низці магазинів ціни після "чорної п'ятниці" знизилися, що вказує на завищення цінника під час акції. Серед таких інтернет-магазинів Безрукий назвав brain.com.ua, Cactus, elmir.ua, estore.ua, f.ua, mobileplanet.uz, rozetka.ua.

Закон про фіскальні чеки для складної побутової техніки діє майже чотири роки, проте за цей час ситуація у цій сфері не покращилася, вважає співробітник Інституту економіко-правових досліджень НАН України, член правління всеукраїнської асоціації споживачів "Пульс" Андрій Лига.

"Як кажуть, невидима рука ринку працює тільки там, де є міцна рука держави. Якщо не буде жодного держконтролю, жодної відповідальності, то, найімовірніше, ця ситуація не покращуватиметься, а може і погіршуватиметься. Логічно, щоб виграти в економічній конкуренції на ринку, потрібно підвищувати якість товарів. Але якщо ніхто не підвищує якості товарів, якщо у споживача недовіра до ринку, якщо конкурентна перевага досягається шляхом ввезення контрафактної продукції, виготовляється фальсифікат, то, звісно, в подальшому чесно працювати неможливо", - пояснив Лига.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Філарет до влади: Ви так само поступаєте з Київським патріархатом, як російська влада в Криму і на Донбасі

Пацієнти закликають державу виконувати зобов'язання перед пацієнтами з орфанними захворюваннями, зокрема пацієнтами зі СМА

АРМА виступає за надання їй права визначатися з реалізацією активів

У понад 60% українців сімейний фінансовий стан суттєво погіршився через підвищення тарифів на житлокомпослуги - опитування КМІС та SOCIS

Понад половина опитаних українців не підтримують висунення Зеленського на другий президентський термін - соцопитування

"Євросолідарність" лідирує в електоральному рейтингу українських партій - дослідження КМІС та SOCIS

Темою РНБО має бути не доля Шарія або телеканалу "Прямий", а питання Кабміну, вважає експерт

Україні варто розвивати відносини з Індією і Туреччиною - експерти

Майже половина українців вважають корупцію головною перешкодою для розвитку країни - опитування

Більше ніж половина українців не мають наміру продавати власні земельні паї після відкриття ринку землі - соцопитування

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА