09:28 24.07.2020

Автор СЕРГІЙ БИКОВ

Домовленість в ТКГ як перший крок до контролю над кордоном

2 хв читати
Домовленість в ТКГ як перший крок до контролю над кордоном

Сергій Биков, Глава аналітичного центру "ІНПОЛІТ"

 

 

Можна ставитися до Банкової скільки завгодно критично, але команді президента вдалося зрушити процес переговорів щодо Донбасу з мертвої точки, куди його завела попередня влада.

Від Тристоронньої контактної групи (Мінської) надійшли хороші новини – в режимі відеоконференції домовилися про всеосяжне припинення вогню з 27 липня. Можна припустити, що допомогли рідні стіни, в яких залишалися учасники переговорів, але швидше справа в роботі українського дипкорпусу на зустрічах у Берліні й Парижі влітку цього року. Цю новину можна сміливо назвати першим серйозним прогресом у переговорах.

Ситуацію на фронті протягом останнього пів року навряд чи можна назвати зовсім "тихою", однак інтенсивність вогню помітно знизилася. При цьому шокуючі епізоди продовжують траплятися, але мають вони швидше характер поодиноких випадків, як-от недавня історія з військовим медиком. Якщо з новими домовленостями вдасться істотно скоротити або, навіть можна сподіватися, звести до нуля кількість обстрілів на тривалий час і тим самим зберегти життя й здоров’я ще більшій кількості українських вояків – це буде вже чудовий результат.

Чи варто говорити, що просування вперед стало можливим завдяки злагодженій роботі українського дипкорпусу. Між зустріччю лідерів "четвірки" і нинішніми домовленостями минуло так багато часу саме тому, що наші дипломати не відступали, кажуть в дипломатичних колах. Тож переговори не можна назвати простими.

Інформація, яка просочується з різних джерел з Банкової, свідчить, що команда Зеленського готує більш інтенсивні кроки та має намір вивести переговори з того глухого куту, в який пошук компромісу зайшов в останні роки правління Порошенка.

Що ж, саме час сподіватися, що всі сторони будуть дотримуватися домовленостей, і незабаром ми почуємо хороші новини, які наблизять припинення війни на Сході. Наступними кроками повинні бути виведення іноземних військ, роззброєння незаконних формувань і контроль над кордоном.

 

Загрузка...
Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

ОЛЕКСІЙ ШАБАН

Початок революції на платіжному ринку

ОЛЕКСАНДР КАЛЕНКОВ

Необґрунтоване підвищення тарифу на передачу електроенергії призведе до втрати тисяч робочих місць вже в наступному році

ІНТС КРАСТІНС

Що робити "Сканії" – задовольнити протизаконні зазіхання чи продовжити інвестиції в Україну?

ВОЛОДИМИР ЛАПА

Хімічна теплиця

АНТОН РОВЕНСЬКИЙ

Які трансформації очікують пострадянський простір?

АЛЬОНА ОСМОЛОВСЬКА

Анбандлінг ГТС приніс українцям $7 млрд, а неповноцінний анбандлінг облгазів — збитки

ДЕНИС БАШЛИК

Консолідація земель у міжнародній парадигмі: вивчення досвіду країн ЄС

АННА ДАНІЕЛЬ

Замість прийняття чужих законів про протидію насильству потрібно виконувати свої

ІГОР КЛИМЕНКО

Не стріляти: електричний струм на службі поліції

ВАДИМ АНЦИФЕРОВ

Правління Байдена: що потрібно знати бізнесу і до чого готуватися Україні

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА