Інтерфакс-Україна
09:28 24.07.2020

Автор СЕРГІЙ БИКОВ

Домовленість в ТКГ як перший крок до контролю над кордоном

2 хв читати
Домовленість в ТКГ як перший крок до контролю над кордоном

Сергій Биков, Глава аналітичного центру "ІНПОЛІТ"

 

 

Можна ставитися до Банкової скільки завгодно критично, але команді президента вдалося зрушити процес переговорів щодо Донбасу з мертвої точки, куди його завела попередня влада.

Від Тристоронньої контактної групи (Мінської) надійшли хороші новини – в режимі відеоконференції домовилися про всеосяжне припинення вогню з 27 липня. Можна припустити, що допомогли рідні стіни, в яких залишалися учасники переговорів, але швидше справа в роботі українського дипкорпусу на зустрічах у Берліні й Парижі влітку цього року. Цю новину можна сміливо назвати першим серйозним прогресом у переговорах.

Ситуацію на фронті протягом останнього пів року навряд чи можна назвати зовсім "тихою", однак інтенсивність вогню помітно знизилася. При цьому шокуючі епізоди продовжують траплятися, але мають вони швидше характер поодиноких випадків, як-от недавня історія з військовим медиком. Якщо з новими домовленостями вдасться істотно скоротити або, навіть можна сподіватися, звести до нуля кількість обстрілів на тривалий час і тим самим зберегти життя й здоров’я ще більшій кількості українських вояків – це буде вже чудовий результат.

Чи варто говорити, що просування вперед стало можливим завдяки злагодженій роботі українського дипкорпусу. Між зустріччю лідерів "четвірки" і нинішніми домовленостями минуло так багато часу саме тому, що наші дипломати не відступали, кажуть в дипломатичних колах. Тож переговори не можна назвати простими.

Інформація, яка просочується з різних джерел з Банкової, свідчить, що команда Зеленського готує більш інтенсивні кроки та має намір вивести переговори з того глухого куту, в який пошук компромісу зайшов в останні роки правління Порошенка.

Що ж, саме час сподіватися, що всі сторони будуть дотримуватися домовленостей, і незабаром ми почуємо хороші новини, які наблизять припинення війни на Сході. Наступними кроками повинні бути виведення іноземних військ, роззброєння незаконних формувань і контроль над кордоном.

 

ОСТАННЄ

ВАДИМ ЛИТВИНЕНКО

Крихка енергія: проблеми під час масового переходу на ВДЕ

ВОЛОДИМИР КРЕЙДЕНКО

Кінець хаосу: як нові правила змінюють подорожі з тваринами в Україні

АНДРІЙ ОЗЕЙЧУК

Зміни на будівельному ринку України під час війни

ОЛЬГА ЧЕПЕЛЮК

Урахування соціального виміру в енергоефективності: нові інструменти та можливості для громад

ОЛЕКСАНДР КРАМАРЕНКО

Хто готовий страхувати від воєнних руйнувань?

ЮРІЙ ЩУКЛІН

Сигнал, від якого не вдасться відмахнутись: без реформи залізничного транспорту залізничні перевезення не вистоять перед новими викликами

ЮРІЙ ЩУКЛІН

Сигнал, від якого не вдасться відмахнутись: без реформи залізничного транспорту залізничні перевезення не вистоять перед новими викликами

ОЛЕГ ВИШНЯКОВ

Як Ізраїль показав світу, що точність — нова сила: урок для України

ГАЛИНА ЯНЧЕНКО

Дике поле чи легальна сила: навіщо Україні закон про приватні військові компанії (ПВК)?

ДАНИЛО ГЕТМАНЦЕВ

Саміт ЄС – позитивні сигнали і "камені спотикання"

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА